Michalina Pięchowa nie żyje. Uczyła w Liceum Ogólnokształcącym w Pilźnie

  • 06.03.2021, 18:02 (aktualizacja 06.03.2021, 18:36)
  • Tomasz Ratuszniak
Michalina Pięchowa nie żyje. Uczyła w Liceum Ogólnokształcącym w Pilźnie
Dziś (6 marca) w Bochni odbył się pogrzeb Michaliny Pięchowej z domu Sękowskiej. Była nauczycielka LO w Pilźnie zmarła 28 lutego w wieku 90 lat.

Pochodziła z Kołaczyc. Tytuł magistra filologii polskiej zdobyła na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat uczyła literatury pięknej, języka polskiego o łaciny w liceach w Pilźnie i Bochni. Wychowała kilka pokoleń młodzieży. Była też malarką, pisarką, publicystką i dziennikarką. Przez kilkadziesiąt lat współpracowała z wydawnictwami prasowymi w Pilźnie, Bochni, a nawet w Toronto.

W 2006 roku wydała zbiór reportaży, wspomnień i rozmów pt. Świat sercem malowany. Bocheńskie impresje serdeczne. Publikacja ta wyróżniona została nagrodą im. Władysława Orkana.

Jej kolejne książki to: Jesteśmy pielgrzymami (2009), Dzień za dniem (2012), Blaski i cienie minionego czasu (2014), Mój Kraków - kropka nad i... (2016), Pieśń o Ziemi Świętej (2018).

Publikacją zatytułowaną Dzień za dniem, w której pisze m.in. o Pilźnie, przeczytać można tutaj - Dzień za dniem

Przeczytaj również: Jutro najważniejsze tam będą kobiety

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe