Dębica Open Festival: śpiewać będą przez trzy dni

  • 08.06.2017, 13:02 (aktualizacja 08.06.2017, 13:09)
  • Admin Admin
Dębica Open Festival: śpiewać będą przez trzy dni Archiwum OL
Ósma edycja konkursu wokalnego Dębica Open Festival towarzyszyć będzie tegorocznym Dniom Dębicy (na zdjęciu koncert laureatów przed rokiem). Dzień przed jego rozpoczęciem w Domu Kultury Śnieżka w nastrojowym, romantycznym repertuarze zaprezentują się wokaliści ze szkoły śpiewu Vocal Studio i zespół Muffin ((w piątek 9 czerwca).

W poprzednich latach Mokaferia Love, bo o tym koncercie mowa, odbywała się w lutym, z okazji Walentynek. Dopiero w zeszłym roku Katarzyna Godzisz, organizatorka obu przedsięwzięć, zdecydowała, by połączyć ją z festiwalem.
Mokaferia Love odbędzie się w piątek 9 czerwca o godz. 18:00. Bilety na imprezę organizowaną przez Vocal Studio, Towarzystwo Przyjaźni i Współpracy Polsko-Belgijskiej Dębica-Puurs Serce za serce i Miejski Ośrodek Kultury, w cenie 10 zł kupić będzie można bezpośrednio przed koncertem.
Sam festiwal ruszy dzień później. Wokaliści, którzy zgłoszą w nim swój udział, od godz. 9:00 występować będą na scenie DK Śnieżka.
W niedzielę 11 czerwca uczestnicy DOF ponownie spotkają się z jurorami w Śnieżce na konsultacjach i  wykładach. Wtedy też ogłoszone zostaną wyniki przeglądu i wręczone nagrody. Zwycięzca będzie mógł bezpłatnie wyjechać na obóz artystyczny Vocal Holiday Program.
W zeszłym roku Grand Prix DOF otrzymała Sandra Rusin z Krakowa. Dębiczanka Aneta Krupa (na zdjęciu niżej) zdobyła drugie miejsce i nagrodę specjalną siódmej edycji festiwalu, którą była piosenka napisana przez Joannę Sabo, którą mogła włączyć do swojego repertuaru.
Laureatów tegorocznej poznamy w niedzielne popołudnie. Usłyszeć ich będzie można o godz. 17:00 na Rynku, gdzie w ramach Dni Dębicy wystąpią z koncertem galowym. Tuż po nich na scenę wyjdzie Katarzyna Godzisz, pomysłodawczyni przedsięwzięcia i właścicielka Vocal Studio. Promować będzie swój debiutancki album zatytułowany Balans, na którym znalazło się jedenaście utworów utrzymanych w klimacie r’n’b, dancehall, soul i hip hop.

Tomasz Ratuszniak
Obserwator Lokalny nr 22/2017

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe