W szpitalu brakuje miejsc. Siedmioro dzieci z covidem

  • 11.03.2021, 11:22 (aktualizacja 11.03.2021, 13:00)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
 W szpitalu brakuje miejsc. Siedmioro dzieci z covidem
Wszystkie łóżka przeznaczone dla chorych z koronawirusem w szpitalu w Dębicy są obecnie zajęte. Szpital nie przyjmuje nowych pacjentów chorych na covid-19.

- To sytuacja na teraz, która w każdej chwili może się zmienić - mówi Przemysław Wojtys, dyrektor ZOZ w Dębicy. 

W szpitalu przebywa obecnie 140 pacjentów chorych na covid-19. Przemysław Wojtys podkreśla, że część z nich jest w ciężkim stanie. Na 10 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem, zajętych jest 8. Na SOR nie ma już wolnych izolatek, we wszystkich 4 przebywają chorzy. Wśród pacjentów jest 7 dzieci.

-  To niepokojące, bo w poprzedniej fali mieliśmy tylko dwójkę, przez cały czas jej trwania - mówi Wojtys.

W szpitalu pacjenci niezarażeni koronawirusem przyjmowani są jeszcze na oddziały: rehabilitacji, ginekologiczno-położniczy i część neurologii. Normalnie pracują także:  odizolowana od chorych na covid-19 część oddziału dziecięcego,  oddział noworodków oraz okulistyka. 

W szpitalu w Straszęcinie cały III oddział przeznaczony został dla chorych z koronawirusem. 

 

Czytaj także: Koronawirus: dziś znowu więcej zakażeń

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe