Drugi protest pod dębicką prokuraturą - zdjęcia+wideo

  • 11.03.2021, 20:20 (aktualizacja 11.03.2021, 21:49)
  • Grzegorz Król
Drugi protest pod dębicką prokuraturą - zdjęcia+wideo
Małgorzata K. kolejny raz protestowała pod budynkiem dębickiej prokuratury. Dzisiaj wspierała ją również matka, także Małgorzata.

Pierwszy protest odbył się przedwczoraj i wzięła w nim udział jedynie młodsza z pań. Dzisiaj najpierw okleiły okna i drzwi prokuratury różnymi hasłami, a później odtwarzały nagrania, na których można było usłyszeć, że wymiar sprawiedliwości - w tym dębicka prokuratura - uległy presji mediów przy podejmowaniu decyzji w ich sprawie. Obie kobiety uważają również, że zrujnowane zostało ich życie, a młodsza z pań nie może teraz znaleźć zatrudnienia. Protestujące twierdzą także, że przez złe decyzje i złą ocenę sytuacji, która miała miejsce w Żdżarach od 2013 roku, ich syn i jednocześnie brat Andrzej K. próbował targnąć się na swoje życie.

- Odpowiecie za swoje czyny! - wykrzykiwała na nagraniu starsza z kobiet.

W czwartek 4 marca Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał prawomocnie całą trójkę na rok pozbawienia wolności za stalking. Bez zawieszenia. Muszą również zapłacić poszkodowanej Bożenie Wołowicz 75 tys. zł zadośćuczynienia. Rodzina K. zapowiada wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego. Poinformowała nas dzisiaj również o tym, że o sytuacji powiadomiony został prezydent Andrzej Duda. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to zwrócą się do niego o ułaskawienie.

Wobec rodziny ze Żdżar prowadzone jest jeszcze inne postępowanie. Sąd Rejonowy w Dębicy skazał całą trójkę na kary pozbawienia wolności w zawieszeniu. Rodzina K. miała również zakaz kontaktowania się i zbliżania do Bożeny Wołowicz. Z kolei Sąd Okręgowy w Rzeszowie wyrok ten uchylił i skierował do ponownego rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji. Rodzina K. z takiego rozstrzygnięcia była zadowolona i traktowała takie rozstrzygnięcie w kategorii sprawiedliwości społecznej. Z kolei adwokat Bożeny Wołowicz tuż po wyjściu z sali rozpraw zapowiedział, że najprawdopodobniej złożona zostanie tzw. skarga nadzwyczajna do Sądu Najwyższego. Dzisiaj już wiadomo, że takiej możliwości skorzystał.

Małgorzata K. (córka) zapowiada, że protesty pod prokuraturą będzie kontynuowała w kolejnych dniach. W miarę możliwości ma ją wspierać również matka. Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafi we wtorek 16 marca.

Czytaj także: Ponad 50 osób szukało Andrzeja K.

 

Grzegorz Król

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
j00r
j00r 26.03.2021, 09:02
śmiechu warte xD
humorek
humorek 16.03.2021, 18:31
dwadzieścia lat później....
dwie starsze panie stoją przed budynkiem prokuratury, pracownicy zastanawiają sie o co chodzi, jedni mówią, że to taka lokalna grupa działania inni że to pogańska tradycja ....
i tylko emerytowani pracownicy prokuratury wiedzą że wyrok sie przedawnił ale nie maja ochoty psuć panią zabawy .....
Sprawiedliwości
Sprawiedliwości 12.03.2021, 23:09
Już po 30 minutach takie osobniki powinny być przez policję zneutralizowane. W końcu mają wyrok, swoją drogą bardzo słuszny choć za uczynione zło całej okolicy zbyt niski
Baba
Baba 12.03.2021, 18:05
To jakiś kabaret. Można sobie bezkarnie naklejać hasła, na drzwiach prokuratury?!
Ewidentnie te Panie miały powody myśleć, że są bezkarne. Jednak jakaś determinacja doprowadziła do zasłużonego wyroku. Same na to zapracowały , dlaczego nie rozumieją? Może faktycznie coś nie tak z ich głowami!
Kazimierz
Kazimierz 12.03.2021, 12:42
Czy Wy nie widzicie, że robicie dokładnie to o co im chodziło? Promujecie ich postępowanie. 1:0 dla tych Pań.
doprowadzić
doprowadzić 12.03.2021, 12:00
a ja pytam kiedy policja doprowadzi na odbycie kary? wreszcie będzie spokój
do do
do do 12.03.2021, 14:35
Jest problem, bo do odsiadki jest kolejka..
Rozwiązanie
Rozwiązanie 12.03.2021, 19:04
Dla tych osób powinni nie dbać o kolejkę. To nie sklep spożywczy. Zagrażają spokojowi publicznego
rozwiązanie
rozwiązanie 12.03.2021, 11:29
kraty kraty cztery kraty - parafrazując kreskówkę . . . i po problemie :D jest wyrok ma być odsiadka i wreszcie spokój dla porządnych ludzi
zdziwiony
zdziwiony 12.03.2021, 10:12
dziwne to nasz miasto przychodzi ktoś pod urząd obkleja drzwi okna kartakmi tasmami i wolno im?! gdzie jest policja prokurator? nie ma przepisów na takie postepowanie?
sąsiadka
sąsiadka 12.03.2021, 10:04
hm Pani mówi że jest społecznie wyalienowana, że pracy nie może znaleźć. A czego się spodziewała skoro tyle lat zatruwała społeczeństwu życie. Przecież my sąsiedzi również odczuliśmy skutki zachowania tych osób. Nie jestem zaskoczona i wcale nie ubolewam w sytuacji gdy porządni ludzie pracy nie mogą odzyskać w pandemii
obywatel
obywatel 12.03.2021, 10:01
Gdzie jest policja? Ktoś zrobi wreszcie porządek z tymi osobami? Nie jest dopuszczalne aby prawomocnie skazani ludzie przez tyle lat zakłócali współżycie społeczne. Policja w tym momencie powinna doprowadzić obejście prokuratury do porządku
zomo
zomo 12.03.2021, 11:56
To zadzwoń po policję, a nie jęcz tutaj
Nawet nie wiesz co znaczy zomo, chyba że tęsknisz...
Nawet nie wiesz co znaczy zomo, chyba że tęsknisz... 12.03.2021, 18:24
Leć zanieść im kanapki i ciepłą herbatkę.
Wacław Chrzan
Wacław Chrzan 12.03.2021, 09:52
Oni maja samo soe zgłosić czy Wy po nich pojedziecie ?????Konwojenci???
bg
bg 12.03.2021, 09:32
niech ja w końcu z rodzinka zamkną na poczet wyroku, żeby był spokój
xD
xD 12.03.2021, 07:27
Oj no peszek. Taka krzywda się stała wielka. Niestety trzeba ponieść konsekwencje. Pozdro
Tr
Tr 11.03.2021, 23:10
Czy te panie nagraly to żeby się nawet nie wysilać tam tylko postać i puszczać?
surowa ocena
surowa ocena 12.03.2021, 13:49
świadczy to o tych kobietach. Każdy a swoje obserwacje i ocene po tylu latach zatruwania bliźnim życia

Pozostałe