Zmarł były prezes Klubu Sportowego Wisłoka

  • 14.03.2021, 17:17 (aktualizacja 16.03.2021, 11:42)
Zmarł były prezes Klubu Sportowego Wisłoka Profil KS Wisłoka
Władysław Szybowski zmarł 13 marca br. Jego pogrzeb odbędzie się w Ciężkowicach w piątek 19 marca.

Władysław Szybowski był zawodnikiem Sekcji Zapaśniczej Klubu Sportowego Wisłoka. Do Dębicy został zaangażowany z klubu Raba  Dobczyce. Wisłokę reprezentował w latach 1974 - 1984.

Należał do młodzieżowej kadry narodowej i kadry seniorów. Był młodzieżowym mistrzem Polski, wicemistrzem Polski seniorów oraz dwukrotnym brązowym medalistą MP.

Po zakończeniu czynnej kariery sportowe działał społecznie w sekcji zapaśniczej oraz był jej sponsorem. W latach 1995-1996 pełnił funkcję prezesa Klubu Wisłoka. 

- Był bardzo uczynny, koleżeński i nad wyraz pracowity - pisze we wspomnieniu Stanisław Jodłowski, był zapaśnik, trener i działacz Wisłoki.

Uprawiając zapasy ukończył szkołę średnią, a następnie studia wyższe, uzyskując tytuł inżyniera. Miał 67 lat, mieszkał w Ciężkowicach za Tuchowem. Był właścicielem zakładu hodowlanego i zakładu przetwórstwa warzyw i owoców. Ma dwóch synów Rafała i Karola, którzy z powodzeniem uprawiali zapasy. Starszy Rafał był mistrzem Polski Juniorów i występował w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów. Był też brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów.

- Nagła śmierć zabrała kolejnego zapaśnika. Będzie nam go brakowało ale Bóg tak zdecydował i musimy się z tym pogodzić. Żegnaj świętej pamięci Władysławie - pisze Stanisław Jodłowski w imieniu dębickiego środowiska zapaśniczego.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe