Mateusz Cebula zwołał sesję. Józef Sieradzki też

 • 15.03.2021, 12:15 (aktualizacja 15.03.2021, 18:42)
 • Grzegorz Król
Mateusz Cebula zwołał sesję. Józef Sieradzki też
Radni Rady Miejskiej w Dębicy spotkają się w najbliższym czasie dwa razy. Pierwszy raz w piątek 19 marca, kolejny w poniedziałek 22 marca.

Jako pierwszy posiedzenie zwołał były już przewodniczący RM Mateusz Cebula. Chodzi o to, które zaplanowane zostało na poniedziałek. W trakcie sesji radni zajmą się sześcioma projektami uchwał w sprawie:

1. Przyjęcia Planu Pracy Rady Miejskiej w Dębicy na 2021 r.

2. Zatwierdzenia Planu Pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Dębicy na 2021 r.

3. Przyznawania honorowych wyróżnień Miasta Dębica.

4. Określenia szczegółowych wymogów dotyczących raportu o stanie miasta.

5. Rozpatrzenia petycji.

6. Uznania skargi na Burmistrza Miasta za bezzasadną.

Będzie to sesja zwyczajna, co w ostatnim czasie nie zdarzało się w ogóle. Ostatnia taka sesja odbyła się 14 grudnia ubiegłego roku. Wszystkie kolejne były zwoływane w trybie nadzwyczajnym. Radni rozpoczną obrady o godz. 9. Na odpoczynek będą potem mieli weekend, a w poniedziałek wrócą do sali sesyjnej, gdzie o godz. 12 rozpocznie się kolejne posiedzenie, zwołane już przez Józefa Sieradzkiego. W ten dzień pracy będzie więcej, bo w porządku obrad znalazło się trzynaście projektów. Radni zajmą się m.in. uchwałą budżetową na ten rok, czy też tą związaną z Wieloletnią Prognozą Finansową Miasta Dębica. Już dzisiaj można w ciemno zaryzykować stwierdzenie, że dyskusja nad tymi dwoma dokumentami z pewnością będzie burzliwa. Radni zajmą się jeszcze:

 • określeniem zasad przeprowadzania naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym określenia kryterium pierwszeństwa, dodatkowych kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej oraz obowiązkowej kaucji dla lokali mieszkalnych w budynkach przy ul. Ratuszowej w ramach programu Mieszkanie Plus;
 • zmianą przebiegu oraz ustanowieniem służebności przejazdu i przechodu na nieruchomości położonej przy ulicy Wielopolskiej w Dębicy stanowiącej własność Gminy Miasta Dębica;
 • ustanowieniem służebności przesyłu na nieruchomości położonej przy ulicy Ratuszowej w Dębicy stanowiącej własność Gminy Miasta Dębica;
 • sprzedażą nieruchomości położonej przy ulicy Szkolnej w Dębicy stanowiącej własność Gminy Miasta Dębica; 
 • przyjęciem Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasta Dębica w 2021 r.;
 • przeprowadzeniem zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych trzech pomników przyrody;
 • zmianą uchwały nr XIII/187/04 Rady Miejskiej w Dębicy z dnia 28 stycznia 2004 r. w sprawie nadania nazwy Parkowi Miejskiemu i alei.
 • ustaleniem lokalizacji inwestycji mieszkaniowej;
 • przyjęciem Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla Miasta Dębicy na lata 2021-2024.

Czytaj także: Mroczek, Żyłka, Barszcz... Znamy składy komisji Rady Miejskiej

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jim
Jim 15.03.2021, 16:12
Po co Sieradzki zwolywal sesje jak juz byla zwolana inna? Nie mozna na jednej tego zalatwic? Chyba ze diety wiecej nowa wladza chce wziac?

Pozostałe