Które sklepy i punkty pozostaną otwarte?

  • 17.03.2021, 19:00
  • Grzegorz Król
Które sklepy i punkty pozostaną otwarte? Obraz Michael Gaida z Pixabay.
W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu częściowego lockdownu na terenie całego kraju.

Taka decyzja podjęta została po tym, jak zauważono, że regionalne obostrzenia dotyczące województwa warmińsko-mazurskiego przyniosły efekty.

- Dynamika nowych zachorowań zaczęła systematycznie maleć, czyli mamy do czynienia ze znacznym spowolnieniem wzrostu - powiedział podczas konferencji minister Niedzielski. 

Częściowy lockdown obowiązywał będzie od soboty 20 marca. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że:

- na terenie całego kraju w całym kraju zamknięte zostaną hotele, z wyjątkiem hoteli robotniczych. Pokoje we wszystkich będą wynajmowane w związku z podróżami służbowymi;

- ograniczona zostanie działalność galerii handlowych (lista branż, które będą mogły działać znajdziecie Państwo poniżej);

- wróci nauka zdalna dla uczniów klas I-III. To rozwiązanie będzie obowiązywało od 22 marca do 9 kwietnia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zalecił również, by tam gdzie jest to możliwe, właściciele firm skierowali do pracy zdalnej możliwie największą liczbę osób.

Mimo wprowadzenia obostrzeń na terenie całego kraju nadal będziemy mogli robić zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach, salonach prasowych, sklepach budowlanych, sklepach zoologicznych, a także w księgarniach. Czynne będą również punkty usługowe, takie jak: zakłady fryzjerskie, zakłady optyczne, punkty bankowe oraz pralnie.

Czytaj także: Zagrożone miejscowości w powiecie. Jest ich osiem

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe