Wspólnie pokonajmy pandemię - apel starosty, burmistrzów i wójtów

  • 18.03.2021, 09:39 (aktualizacja 18.03.2021, 09:51)
  • Ryszard Pajura
Wspólnie pokonajmy pandemię - apel starosty, burmistrzów i wójtów
Starosta Piotr Chęciek i włodarze wszystkich gmin powiatu dębickiego wydali dziś wspólny apel do mieszkańców, dotyczący sytuacji epidemiologicznej. - Bądźmy solidarni, rozsądni i odpowiedzialni za społeczeństwo - piszą w apelu, którego pełną treść zamieszczamy niżej.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Dębickiego!

Kierujemy do Państwa ten apel w trosce o zdrowie i życie poważnie zagrożone przez panującą powszechnie pandemię wirusa SARS-CoV-2. Wywołana jego działaniem choroba COVID-19 nie oszczędziła także nas wszystkich mieszkających w gminach powiatu dębickiego.

Od wybuchu światowej epidemii w naszym powiecie wykryto 4175 zakażeń. Do połowy marca 2021 zmarło 185 osób. Niestety tendencję rosnącą, jeśli chodzi o ilość zachorowań, pokazują również tegoroczne statystyki: w styczniu w powiecie dębickim zachorowało 215 osób, w lutym 440, a do połowy marca choruje już ponad 400osób.Od początku roku zmarło 50 osób z naszego terenu. W powiatowym szpitalu aktualnie zajęte są 152 łóżka przeznaczone dla pacjentów z koronawirusem. Powyższe dane jasno wskazują, że jesteśmy już w trakcie trzeciej fali pandemii, a sytuacja z dnia na dzień może stać się dramatyczna.

Jako włodarze wszystkich gmin i miast powiatu dębickiego pragniemy zwrócić się do Państwa z gorącym apelem: nie zaniedbujcie wszelkich środków bezpieczeństwa zalecanych przez polski rząd i lekarzy: stosowanie dobrej jakości maski ochronnej, dezynfekowanie dłoni, i powierzchni użytkowych, zachowanie dystansu społecznego. Nie gromadźmy się w grupy, zrezygnujmy z udziału w niepotrzebnych spotkaniach rodzinnych i towarzyskich, bądźmy rozsądni. Mimo rozpoczynającej się wiosny i coraz cieplejszych dni zwróćmy uwagę, by nasze dzieci nie przyczyniały się do rozpowszechniania wirusa poprzez kontakty koleżeńskie.

Musimy zrobić wszystko, by nie doprowadzić do sytuacji, w której służby medyczne nie będą w stanie w żaden sposób opanować. Przyjmujmy szczepionkę, jeśli to możliwe, i zachęcajmy do tego naszych bliskich z grup aktualnie objętych programem szczepień.

SZANOWNI PAŃSTWO, MIESZKAŃCY WSZYSTKICH MIAST I GMIN POWIATU DĘBICKIEGO! W TYCH TRUDNYCH CZASACH BĄDŹMY SOLIDARNI, ROZSĄDNI, ODPOWIEDZIALNI ZA SPOŁECZEŃSTWO. DBAJMY O ŻYCIE SWOJE I SWOICH BLISKICH I WSPÓLNIE POKONAJMY PANDEMIĘ!

Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek

Burmistrz Miasta Pilzno Ewa Gołębiowska

Zastępca Burmistrza Miasta Dębicy Jerzy Sieradzki

Burmistrz Miasta Brzostek Wojciech Staniszewski

Zastępca Wójta Gminy Dębica Jacek Drobot

Wójt Gminy Czarna Józef Chudy

Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka

Wójt Gminy Jodłowa Jan Janiga

ryszardpajura_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ght
Ght 19.03.2021, 16:18
Bardzo ładny apel. Szczepcie się sami szanowni wlodarze
gonia
gonia 19.03.2021, 08:52
A może by tak straż miejska ruszyła "d" i karała tych co bez maseczek chodzą po Debicy, pod Apteką w rynku trzy osoby stały i nic z tego sobie nie robili i np na Osiedlu P.Tadeusza pełno też takich ziomków
JK
JK 18.03.2021, 20:07
Szanowni Włodarze. A może jakiś apel, lub polecenie dla podległych dyrektorów szkół, szczególnie w Gminie Dębica o możliwość pracy zdalnej dla nauczycieli. Wytyczne i apele o dystans, a ci państwo zarządzają stacjonarne konferencje - przecież nas epidemia nie dotyczy.
jojo
jojo 18.03.2021, 19:11
jeszcze nagrajmy piosenke "pokonamy fale" i z dębickim raperem :)
polski podatnik
polski podatnik 18.03.2021, 18:03
O zdrowie mieszkancow ma dbac lekarz, sluzba zdrowia a nie durne apele samorzadowcow pobierjace horendalne pieniadze za bycie starosta,wojtem. Nie powielacjcie juz tych bredni po ministrze od choroby, premierze i innych decydentow bo to stało sie juz nudne
Porek
Porek 19.03.2021, 12:51
nie masz racji. Samorządowcy powinni swoim autorytetem wskazywać kierunki, prezentować zachowania, które powinny być powielane przez mieszkańców.
ona
ona 18.03.2021, 15:33
A może by tak zaapelować do lekarzy, którzy ze spokojem wypuszczają chorych ze szpitala np. po operacji bez testów. tak było w przypadku mojego męża wyszedł po operacji ze szpitala po to by ponownie do niego wrócić po zarażeniu covid i z zapaleniem płuc. w tym czasie był trzykrotnie w szpitalu i zgłaszał ze ma gorączkę a "lekarz" tylko wzruszał ramionami.
???
??? 18.03.2021, 15:02
Solidarnosc sie najduchom przypomniala co wy mozecie na ten temat powiedziec ojszczolki?
dfghtyu
dfghtyu 18.03.2021, 12:28
influenserzy z koziej wólki się odnaleźli
Dio
Dio 18.03.2021, 11:00
Szanowni Włodarze. A może jakiś apel do lokalnych proboszczów o zamknięcie kościołów na czas trzeciej fali skoro polski rząd nie ma odwagi wyjść z taką inicjatywą, a na zrozumienie powagi sytuacji i jakąkolwiek empatię ze strony kleru nie można liczyć?
Podkreślam, nie jestem żadnym antyklerykałem, lecz obiektywnie patrząc w kościołach są wręcz idealne warunki do transmisji wirusa a zakażony ksiądz jest superroznosicielem, zwlaszcza podczas spowiedzi i komunii. Zbliżają się święta Wielkanocy, kto będzie odpowiedzialny za lawinowy wzrost zakażeń po świętach? Znów ogłosi się, że przyczyną są rodzinne spotkania świąteczne?
echhh
echhh 19.03.2021, 08:00
Zgadzam sie i tez nie jestem anty klerem. Po co szczepic nauczcieli skoro wszyscy wracamy na zdalne nuczanie?? Nie lepiej zaszczepic wlasnie takich super nosicieli? Panie ekspedientki ludzie na 1 lini ognia na stacjach benzynowych takich ktorzy maja kontakt bezposredni z klientem. o proatubrak pomyslunku jakiegoolwiek....dla mnie to pseudo zarzadzanie to jakis dramat. Czemu nie mozna wprowadzic ograniczen jak to bylo na poczatku na ilosc ludzie w marketach? W takiej Biedronce czy lidlu to co sie dzieje w kolejkach do kasy to wcale nie jest transmisja wirusa... tam go nie ma, ale na spacer na otwartym terenie musze miec zalozona maske i gotowac buzie. To jest cyrk... restauracje dzialajace w rezimie wiekszym lub podobym co szpital tez nie moga byc otwarte a zaszczepic ich i kelnerow - beda chronieni to niee lepiej zaszcepic nauczycieli i wyslac ich do domu.
Jag
Jag 19.03.2021, 12:59
1. szczepienie nie chroni przed zachorowaniem
2. szczepienie nie chroni przed przenoszeniem wirusa
Do Dio
Do Dio 18.03.2021, 20:43
A tłumy ludzi w Biedronkach ci nie przeszkadzają? Oni nie są superroznosicielami wirusa?
Dezerter
Dezerter 18.03.2021, 18:44
taki rzeczy należy zgłaszać na mapę zagrożeń:
https://mapy.geoportal.gov.pl/…
zarówno Policja jak i Sanepid będą mieć pracowite święta
hey
hey 18.03.2021, 14:03
Albo przynajmniej przestrzeganie ogolnie przyjetych zasad w zgromadzeniach koscielnych.

Pozostałe