Niebezpieczny czad - dzieci w szpitalu

  • 20.03.2021, 19:55 (aktualizacja 21.03.2021, 22:32)
  • Grzegorz Król
Niebezpieczny czad - dzieci w szpitalu Czujnik zamontowany w łazience może uratować nam życie.
Trzy osoby w powiecie dębickim podtruły się wczoraj tlenkiem węgla. Dwoje z poszkodowanych to dzieci z gminy Żyraków.

Około godz. 20:20 wpłynęło pierwsze zgłoszenie z miejscowości Wiewiórka. Jak poinformowała nas podkom. Dominika Kopeć z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w wyniku podtrucia czasem do szpitala przewieziona została dwójka dzieci.

- Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - dodaje podkom. Kopeć.

Ale nie było to jedyne takie zdarzenie wczoraj w powiecie dębickim. Kilka minut po godz. 22 policjanci otrzymali informację o podtruciu tlenkiem węgla na ul. Głowackiego w Dębicy. Tam poszkodowaną była 20-letnia kobieta, która nie wymagała transportu do szpitala.

Zarówno policja, jak i strażacy, którzy również zostali wysłani na miejsce zdarzenia przypominają, żeby w mieszkaniach, w których korzystamy z urządzeń zasilanych gazem montować czujniki czadu. To niewielki koszt w porównaniu z korzyściami, jakie mogą z tego zakupu płynąć. Czujniki uruchamiają się w momencie, kiedy stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu jest wysokie, ale jednocześnie na tyle niskie, by bezpiecznie móc opuścić np. łazienkę. Niestety czad, zwany też cichym zabójcą, jest bezbarwny i bezwonny. Kiedy pojawiają się pierwsze objawy podtrucia tym gazem, to - bez pomocy innych - nie jesteśmy sami zbyt wiele zrobić. Zbyt długie wdychanie czadu prowadzi do zniszczenia organów wewnętrznych i szybkiej śmierci.

Czytaj także: Dachowanie na Kraszewskiego. Dwie osoby w szpitalu

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe