Niedziela, 16.06.2019

Jakie są zalety ogrzewania na podczerwień?

  • 07.03.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie są zalety ogrzewania na podczerwień?
Ogrzewanie na podczerwień nie jest w naszym kraju jeszcze zbyt popularne. Większość osób decyduje się na standardowe ogrzewanie pomieszczeń za pomocą kaloryferów. Warto jednak wiedzieć, że ogrzewanie podczerwienią posiada wiele zalet, o których posiadacze kaloryferów mogą tylko pomarzyć.

Pierwszą wartą wspomnienia zaletą tego typu ogrzewania jest fakt, że w naszym mieszkaniu ogrzewanie nie ma wpływu na wznoszenie się kurzu w powietrze. Wręcz niemożliwe jest utrzymanie takiego porządku w domu, żeby w ogóle nie było w nim kurzu. W przypadku standardowego ogrzewania kaloryferami, kurz wzbija się w górę. Ogrzewanie na podczerwień może więc być świetnym wyborem dla osób cierpiących na alergię. ogrzej.pl promiennik ciepla

Zaletą tego rodzaju ogrzewania jest również spora oszczędność. Wiele osób obawia się tego, że rzeczywistość będzie zgoła odmienna, ponieważ promienniki ciepła trzeba podłączyć do prądu, aby mogły zacząć pracować nad ogrzaniem domu. Rachunek za prąd rzeczywiście wzrośnie i to całkiem sporo. Warto jednak zaznaczyć, że nie będziemy płacić rachunków za gaz do ogrzania domu, lub zrezygnujemy z węgla, czy drzewa. Kwota jaką musimy dopłacić do rachunku za prąd i tak będzie znacznie niższa niż ta, którą dotychczas wydawaliśmy każdego roku na ogrzanie naszego domu. Szacuje się, że w niektórych przypadkach oszczędność może wynieść nawet 70%. Głównie dotyczy to osób, które dotychczas ogrzewały pomieszczenia swojego domu prądem. Gaz, a także Eko-groszek wychodzi o około 30 drożej niż ogrzewanie na podczerwień. Jak więc możemy wywnioskować, oszczędności są całkiem spore.

Kolejna zaleta to estetyka pomieszczenia, w którym zamontujemy panele grzewcze do ogrzewania na podczerwień Sarmata. Dzisiejszy wybór paneli jest ogromny, każdy więc na pewno znajdzie coś idealnego dla siebie. Zaleta to także fakt, że możemy je umieszczać gdzie tylko chcemy. Mogą znaleźć się w pobliżu podłogi, ale także na ścianie, czy nawet na suficie. Nowością jest także możliwość zamówienia panelu grzewczego, który będzie również naszym lustrem. Tak naprawdę wybór paneli zależy tylko i wyłącznie od naszych zasobów pieniężnych.

Panele grzewcze umożliwiają domownikom ustawienie pory, kiedy mają ogrzewać pomieszczenie, a kiedy nie. Można ustalić dwie temperatury. Jedną na porę dnia kiedy nie ma nas w domu i drugą na czas, gdy wracamy z pracy i przebywamy w pomieszczeniach. Według różnych opinii panele są w stanie dać nam odczuwalne ciepło już w czasie 20-30 minut. Dużo zależy od wielkości pomieszczenia w jakim się znajdują jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dużym pomieszczeniu zamontować kilka paneli grzewczych.

Czy warto skorzystać z możliwości ogrzewania naszego domu podczerwienią? Odpowiedź na takie pytanie może być tylko jedna. Oczywiście, że warto, ponieważ oszczędność w porównaniu do standardowego ogrzewania jest całkiem spora. Trzeba jednak dopilnować tego, aby dom był dobrze ocieplony, ponieważ w innym przypadku będziemy tracić zbyt wiele ciepła. Jeśli dom jest dobrze ocieplony, to tego typu ogrzewanie jest w tym momencie najlepszym wyborem.

Grupa Tipmedia
Podziel się: