Niedziela, 16.06.2019

Podnieś wydajność pracy biurowej dzięki kwiatom doniczkowym!

  • 27.07.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Podnieś wydajność pracy biurowej dzięki kwiatom doniczkowym!
Mimo wszystkich cywilizacyjnych zdobyczy nadal chcemy czerpać z natury jak najwięcej. Potrzeba ta jest dla wszystkich tak oczywista, że dostawcy wszystkich możliwych dóbr i usług próbują niekiedy dawać nam do zrozumienia, że wybór ich produktu oznacza jej zaspokojenie. Wymyślamy na to coraz to kolejne sposoby, nie zawsze mając świadomość, że rozwiązania mogące przynieść nam konkretny efekt są wokół nas i na wyciągnięcie ręki. Czy ktoś np. zdaje sobie sprawę ile korzyści, również w pracy, przynoszą kwiaty doniczkowe?

Otaczaj się zielenią wszędzie, gdzie tylko przebywasz

Wizualne aspekty estetyczne posiadania w przestrzeni biurowej różnego rodzaju kwiatów są dla większości z nas oczywiste. Pomieszczenie ich pozbawione jest po prostu zbyt surowe i odpychające, a wielogodzinne przebywanie w nim męczące. Stawiamy więc zazwyczaj jakieś kwiaty, często tylko po to, żeby były na widoku i przyjemnie było na nie zerknąć. Tymczasem oferują nam one znacznie więcej.

Przede wszystkim, duża ilość kwiatów czyni lepszym powietrze, którym oddychamy. Ostatnio, szczególnie gdy rozpętała się ogólnokrajowa debata o stanie powietrza w okresie grzewczym, wzrosło zainteresowanie kosztownymi odświeżaczami powietrza. Tymczasem to kwiaty doniczkowe są w stanie pełnić role usuwających toksyczne substancje biofiltrów. Podnoszą też wilgotność powietrza.

Mało czego potrzebujemy do pracy jak ciszy i spokoju. Dużo zieleni, zdolnej rozpraszać i pochłaniać fale akustyczne, może nam to zapewnić. Wszystko to wpływa oczywiście na nasz organizm i samopoczucie, a co za tym idzie, zdolność do działania.

Zapewnij swoim kwiatom właściwe warunki dzięki doskonały donicom

Poupychane w wolnych miejscach niespójne estetycznie donice nie stanowią rozwiązania praktycznego, ani estetycznego. Konieczność zapewnienia odpowiedniej ilości zieleni w przestrzeni biurowej powinna być wzięta pod uwagę już na etapie projektowania aranżacji wnętrza. Wówczas najłatwiej będzie o możliwość pełnego skorzystania z zalet, jakie niesie ze sobą obecność kwiatów czy krzewów. Do każdego miejsca da się dopasować właściwe donice. Szczególnie dzięki ofercie takich firm jak TIM-Donice, która dostarcza wyroby dostosowane do najbardziej wygórowanych nawet potrzeb poszczególnych klientów. Każda roślina musi mieć właściwe warunki, do czego potrzebna jest odpowiedniej objętości donica. W niektórych miejscach może to oznaczać konieczność sięgania po rozwiązania niestandardowe. Donice wykonywane na wymiar, w dowolnych kształtach, a także różnych typach estetycznych, stanowią tu rozwiązanie doskonałe.

Wnętrze, w którym chce się przebywać, a nie niecierpliwie odlicza godziny do wyjścia, to wnętrze spójne i harmonijne, co wcale nie musi oznaczać nudy. Dobrze dobrane ozdobne donice będą stanowiły doskonały element poprawiający wystrój, a przy tym umożliwią nam korzystanie z pozytywnego wpływu kwiatów na otoczenie.

 

 

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: