Czwartek, 27.06.2019

Odbojnice PCV niezastąpione i na morzu, i na lądzie

  • 27.07.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Odbojnice PCV niezastąpione i na morzu, i na lądzie
Kto by pomyślał, że listwa z tworzywa sztucznego może mieć taki wpływ na bezpieczeństwo. W ciągu dnia nikt z nas nie zwraca uwagi na odbojnice i ich praktyczne zainteresowanie. One tymczasem chronią nas na każdym kroku: w łodzi, szkole, czy na przystanku autobusowym.

Wzmacnia burtę łodzi

Żeglowanie to bardzo chętnie wybierana przez Polaków forma spędzania wolnego czasu. Obcowanie z naturą z dala od miejskiego gwaru pozwala zrelaksować się i naładować baterie a kolejny tydzień. Żeglarstwo pełne jest jednak wielu niebezpieczeństw. W czasie rejsu może dojść do zderzenia z drugą łodzią, co może zakończyć się uszkodzeniem łodzi. Częściej jednak wgniecenia i otarcia zdarzają się przy cumowaniu do portu. Naprawy bywają często bardzo drogie. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wzmocnienie burty za pomocą odbojnicy. Są one stworzone z wysokiej jakości materiałów. Do ich produkcji wykorzystuje się PCV, poliuretan, czy EPDM. Dzięki temu są odporne nie tylko na uszkodzenia, ale także na niskie temperatury, czy związki chemiczne. Montaż odbojnicy pozwala nam nie tylko pewniej czuć się w czasie żeglugi, ale obniży także koszty utrzymania łodzi.

Odbojnice PCV na lądzie

Na lądzie profile ochronne także mają szerokie zastosowanie. Najczęściej spotykamy je na drodze. Oddzielają one od siebie poszczególne części drogi, ostrzegają przed niebezpieczeństwami. Odbojnice PCV przyjmują różne formy. Na parkingach możemy spotkać słupki pionowe, które wyznaczają teren parkowania. Dodatkowo, jeśli codziennie mamy problem z zaparkowaniem auta na swoim wykupionym miejscu, możemy poprosić właściciela o montaż składanego słupka. Gdy będziemy wyjeżdżać do pracy, prostujemy go, dzięki czemu nikt nie zajmie naszego miejsca. Odbojnice PCV możemy spotkać także w parkingach podziemnych. Pokryte są nimi kolumny, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko uszkodzenia i samych filarów, i naszego auta. Profile ochronne stosuje się także na stacjach benzynowych. Specjalnie zaprojektowane odbojnice chronią przed uszkodzeniem dystrybutory. W niektórych miejscach można też spotkać specjalne krawężniki odbojowe. Dużo dobrego robią także barierki umieszczane przy pasach w pobliżu bardzo ruchliwych szos. Takie rozwiązania często stosuje się przy szkołach lub przystankach autobusowych. Dzięki nim ryzyko niepożądanego wtargnięcia na jezdnię maleje. Można więc rzec, że to jeden z najlepszych wynalazków ostatniego stulecia. Nic dziwnego, że tak wiele firm produkuje odbojnice PCV. Na tej stronie sprawdzisz, co jeszcze może zaoferować producent wyrobów z tworzyw sztucznych. Zastosowanie polichlorku winylu jest bardzo szerokie, przez co ma on ogromny wpływ na nasze życie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: