Czwartek, 27.06.2019

Manekiny wystawowe przyciągną uwagę klientów

  • 03.08.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Manekiny wystawowe przyciągną uwagę klientów
Sklep odzieżowy bez manekinów jest czymś, co trudno sobie wyobrazić. Ludzkie kukły wpisały się bowiem na trwałe w krajobraz butików i innych sieci odzieżowych. Czy manekiny mają więc jeszcze jakąkolwiek siłę perswazji?

Istnieją, by przenosić trendy

 

Od zarania dziejów idea manekinów jest niezmienna – mają promować najnowsze trendy i rozwiązania projektantów mody. Robiono tak podobno już w starożytnym Egipcie, robiono w Paryżu w połowie XIX wieku i robi się tak do dziś. Manekiny przez cały ten czas ulegały różnorakim modyfikacjom. Trudno w to uwierzyć, ale dawniej miały one doczepiane włosy, mechaniczne oczy, usuwano im sutki i wstawiono prawdziwe zęby.  Z czasem zaczęły pojawiać się realistyczne kształty, ale sylwetki manekinów wciąż miały prezentować współczesne dla danej epoki typy idealne. Zmianom ulegał także surowiec, z których powstawały ludzkie kukły. Początkowo było to drewno i wosk, a od niedawno postawiono na włókno szklane. Co ciekawe, współczesne kukły nie mają rysów twarzy. Są to tzw. manekiny abstrakcyjne. Dzięki takiemu rozwiązaniu uwagę będzie przyciągał produkt, a nie ludzka kukła. Właściciel sklepu odzieżowego może także wybrać kolor  manekina oraz zdecydować się na model matowy, bądź błyszczący. Jeśli dodamy do tego szeroką gamę rodzajów manekinów, to okazuje się, że każdy może mieć dokładnie takiego manekina, jakiego chce.

 

Manekiny wystawowe – jak wybierać?

 

Jak widać, kupując manekina do sklepu trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Co więc będzie decydowało o tym, że nasza ekspozycja będzie spełniała swoją funkcję? Na pewno musimy wziąć pod uwagę towar, jaki sprzedajemy. Jeśli są to garnitury, potrzebne nam będą manekiny wystawowe męskie o statycznej sylwetce. Przydatnym atrybutem mogą okazać się też wydłużone ręce, które lepiej podkreślą atrakcyjność garnituru. Jeśli sprzedajemy sukienki wieczorowe to dobrym rozwiązaniem będą manekiny damskie z eleganckich serii, pełne wdzięku, finezji i czaru. Dzięki temu nasze sukienki będą prezentowały się wyśmienicie. Do sklepów sportowych zalecane są natomiast manekiny wystawowe dynamiczne. Bardzo dobrze oddają one ruch, w dodatku występują w wielu pozach, dzięki czemu bez problemów dopasujemy je do poszczególnych dyscyplin. Jeśli specjalizujemy się w sprzedaży odzieży skierowanej do wąskich grup odbiorców, możemy pomyśleć o manekinach specjalnych. Dzięki temu prezentowane na nich ubrania ciążowe lub plus size będą korzystnie wpływać na klientów i zwiększą szansę na sprzedaż. Pamiętajmy, że dobrze dobrane manekiny wpłyną na profesjonalny wygląd witryny sklepowej, która jest wizytówką każdego butiku.

Grupa Tipmedia
Podziel się: