Niedziela, 16.06.2019

Wesele coraz bliżej? 6 porad, jak usprawnić organizację

  • 19.03.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Wesele coraz bliżej? 6 porad, jak usprawnić organizację
Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie dla każdej Pary Młodej, dlatego warto wszystko dokładnie zaplanować . Oto 6 porad, jak usprawnić organizację wesela.

Sala weselna

Poszukiwania wymarzonej sali warto rozpocząć jak najwcześniej, aby mieć pewność, że uda nam się ją zarezerwować w danym terminie. Przy poszukiwaniach  warto skupić się przede wszystkim na wielkości sali i tym, czy pomieści wystarczającą liczbę gości. Ważna jest również gwarancja wysokiej jakości usług, dlatego wcześniej warto zasięgnąć opinii o danej sali. Nie bez znaczenia jest również budżet, którym dysponujemy. Sala weselna należy do tych elementów wesela, na których nie należy przesadnie oszczędzać. Ważne jednak, aby skrupulatnie porównać oferty.

Ceny domów i lokali weselnych są bardzo zróżnicowane. Najbardziej wpływają na nie lokalizacja i konkurencja w danym mieście, a niekoniecznie sama jakość usług. – zaznacza Patrycja z serwisu lokale-wesele.pl. Warto też wcześniej porozmawiać z właścicielem o dekoracji sali i tym, czy możemy ewentualnie wprowadzać jakieś poprawki czy zrealizować swoje własne pomysły.

Odpowiednia muzyka

Sprawą absolutnie kluczową na każdym weselu jest muzyka. Od tego jak będą się bawić goście zależy powodzenie całej imprezy. Dlatego, wybierając DJ-a czy zespół muzyczny, należy być bardzo ostrożnym. Trzeba upewnić się, co obejmuje cena i w jakich godzinach zespół będzie do naszej dyspozycji i czy będzie możliwość np. przedłużenia zabawy i jaki byłby to wówczas koszt. Warto też sprawdzić, czy zespół śpiewa całkowicie na żywo, czy też wspomaga się np. płytami CD. Przed weselem należy tez szczegółowo ustalić repertuar i harmonogram całej zabawy, zgodnie z oczekiwaniami Pary Młodej. Decyzji o zatrudnieniu danego zespołu nie należy podejmować w ciemno i ufać np. tylko i wyłącznie opinii znajomych. Warto samemu przekonać się wcześniej, jaki rodzaj muzyki oferuje dany zespół i jakim repertuarem dysponuje, aby upewnić się, czy na pewno jest to, to czego szukamy.

Menu weselne

Kolejna ważna sprawa to ustalenie menu weselnego. Należy tutaj uwzględnić preferencje gości, jeśli ktoś jest np. wegetarianinem to warto zadbać, aby na weselnym stole pojawiły się również dania bezmięsne. Jeśli nie masz pomysłu na potrawy, przejrzyj typowe przykłady menu weselnych w internecie i ułóż z nich kompozycję, która wydaje się najlepsza. O tradycyjnych daniach weselnych znajdziesz informacje w artykule Menu weselne.

Plan rozsadzenia gości

Wysyłając zaproszenia na ślub i wesele warto szczegółowo określić termin na potwierdzenie przybycia. Im wcześniej będziemy znać liczbę gości, tym lepiej. Pomoże to sporządzić plan rozsadzenia gości. Miejsca najlepiej jest z góry określić, aby nie było chaosu i zagubienia w tym, gdzie kto ma usiąść. Na stołach powinny się znaleźć winietki z imionami i nazwiskami gości. Tuż przed wejściem na salę warto umieścić tablicę informującą o miejscu danej osoby. Listę najlepiej jest podzielić na stoliki i sporządzić ją alfabetycznie, aby każdy łatwo i szybko mógł odnaleźć swoje nazwisko. Taka tablica może też być ciekawym elementem dekoracyjnym, wprowadzającym w klimat wesela.

Fotograf

Warto przejrzeć portfolio ze zdjęciami kilku różnych fotografów, aby ocenić, czy dany styl zdjęć nam się podoba, a także ustalić, czy cena będzie obejmować także sesję ślubną w plenerze i jeśli tak, to jakie pomysły ma na nią fotograf. Jeśli jest taka możliwość to na taką sesję warto umówić się w inny dzień niż ten, w którym odbywa się wesele. W innym bowiem przypadku oznacza to zniknięcie Młodej Pary na sporą część wesela, co może niekorzystanie wpłynąć na atmosferę całej zabawy i samopoczucie gości. Młoda Para powinna być cały czas obecna na sali, w końcu to dla niej przyszli goście.

Wybór samochodu

Kolejna ważna kwestia, która usprawni organizację wesela to wybór środka transportu do ślubu. Warto tutaj kierować się przede wszystkim marzeniami młodych w tej kwestii, a także klimatem wesela. Ciekawym pomysłem będzie np. zabytkowe auto.Trzeba także wziąć pod uwagę odległość z kościoła na salę weselną, komfort jazdy, a także być przygotowanym na zmieniające się warunki pogodowe. Warto także pomyśleć o gościach i upewnić się, czy na pewno mają czym dojechać na salę weselną, a także wynająć kierowcę, który odwiezie gości do domu po zabawie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: