Czwartek, 27.06.2019

Profesjonalne kosmetyki samochodowe – jak działają powłoki ochronne na lakier i szampon samochodowy?

  • 07.09.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – jak działają powłoki ochronne na…
Jeżeli jesteś fanem autodetailingu lub po prostu, lubisz mieć czysty i zadbany samochód – ten tekst jest właśnie dla ciebie. Poznasz w nim profesjonalne kosmetyki samochodowe (szampon samochodowy) oraz dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w ochronną powłokę lakieru.

Dla kogo przeznaczone są profesjonalne kosmetyki samochodowe?

Z pewnością myślisz, że skoro rzucamy hasło „profesjonalne kosmetyki samochodowe”, to będzie mowa o środkach, z których mogą korzystać tylko doświadczeni w dziedzinie pielęgnacji aut. Nic bardziej mylnego. Profesjonalne kosmetyki samochodowe to specyfiki od najlepszych producentów chemii samochodowej, zaś używać ich mogą zarówno osoby, które poświęcają kosmetyce auta długie godziny, jak i ci, którzy samochód tratują jako rzecz, nie członka rodziny. Oczywiście istnieje podział kosmetyków samochodowych na przeznaczone dla bardziej i mniej doświadczonych, jednak nie przeszkadza on w nazywaniu całej gamy środków, jako profesjonalnych produktów. Sprawdźmy więc kilka z nich, zaczynając od szamponu samochodowego oraz rękawic do mycia.

Szampon samochodowy i rękawice do mycia – klasyczny zestaw

Rękawice do mycia samochodu i szampon samochodowy – o tych pierwszych mogłeś nie słyszeć, zaś ten drugi doskonale znasz. Większość kierowców swoje auta myje na myjni bezdotykowej, więc rękawice do mycia samochodu są im zbędne. Jednak czy naprawdę tak jest? Wbrew temu, co uważasz, szampon samochodowy można aplikować w inny sposób, niż przy użyciu myjki ciśnieniowej. Niektóre jego rodzaje są przeznaczone do nakładania przy użyciu gąbki lub szmatki. Zobacz akcesoria samochodowe – autochemia.pl, gdzie znajdziesz właśnie taki szampon. Jeżeli się na niego zdecydujesz, przydadzą ci się rękawice do mycia samochodu. Przypominają one nieco rękawice kuchenne, jednak na powierzchni dłoni mają gąbkę z mikrofibry lub innego chłonnego materiału, który świetnie nadaje się do czyszczenia lakieru.

Dla bezpieczeństwa - powłoki ochronne na lakier 

Umyty samochód warto odpowiednio zabezpieczyć przed ponownym zabrudzeniem. Właśnie z tego powodu warto sprawdzić, czym są oraz jak działają powłoki ochronne na lakier. Ten link odeśle cię do kilkunastu różnych rodzajów takich powłok. Zanim jednak go sprawdzisz, poświęcimy kilka linijek na opis cech powłok. W zależności od tego, na jaką z nich się zdecydujemy, powłoki ochronne na lakier chronią go m.in. przed promieniowaniem słonecznym, zarysowaniami, solą, żywicą z drzew, ptasimi odchodami, a nawet korozją i delikatnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Grupa Tipmedia
Podziel się: