Niedziela, 16.06.2019

Wydatki związane z utrzymaniem dziecka.

  • 28.09.2018, 11:25
  • Grupa Tipmedia
Wydatki związane z utrzymaniem dziecka.
Każdy kto posiada chociażby jedno dziecko, ma świadomość, że już przed jego urodzeniem musimy ponieść niezbędne wydatki. Potrzeb jest bardzo dużo i w zależności od naszych możliwości możemy skupić się na niezbędnej wyprawce, lub działać z rozmachem.

Co jest potrzebne przed narodzinami dziecka?

Okazuje się, że potrzeby małego człowieka są ogromne. Na pewno potrzebne są ubrania, artykuły higieniczne i fotelik do samochodu, a w dalszej kolejności: łóżeczko, wózek, wanienka, przewijak, butelki. Jeśli mamy możliwość, możemy przygotować dziecięcy pokoik - zrobić remont, kupić meble i wybrać dodatki. Wszystkie te przygotowania mają służyć dziecku, ale również naszej wygodzie. Zapewnienie dziecku odpowiednich warunków, by mogło w spokoju odpocząć, wyspać się i wyciszyć, to obowiązek przyszłych rodziców.

 

Jak rosną wydatki, gdy dziecko przyjdzie na świat?

Wyprawka to dopiero początek wydatków. W miarę jak dziecko rośnie, potrzeby rosną wraz z nim. Oprócz pieluszek potrzebne może być mleko modyfikowane, a potem kaszki. Akcesoria do karmienia, praktyczne krzesełko, mata i oczywiście zabawki to przedmioty, które z czasem będziemy musieli kupić. W szybkim tempie będziemy zmieniać garderobę dziecka, ponieważ w pierwszym roku życia rośnie z tygodnia na tydzień. Następnie potrzebna będzie zmiana fotelika na większy i poszerzanie diety o kolejne rodzaje posiłków.

 

Starsze dziecko - czy wydatki maleją?

Teoretycznie może się wydawać, że owszem. Ubrania kupujemy rzadziej, dziecko może jeść te same posiłki co my. Natomiast przychodzi moment, gdy nasza pociecha idzie do żłobka czy przedszkola. Wydatki z tym związane też są odczuwalne, ponieważ musimy zakupić niezbędne rzeczy, których wymagają te instytucje. Już w przedszkolu będziemy musieli kupić dziecku książeczki, z których będzie się uczyło rysować pierwsze szlaczki. W tym wieku często zapisujemy nasze pociechy na pierwsze zajęcia dodatkowe, w trakcie których mogą rozwijać nowe umiejętności.

 

Wiek szkolny - stabilizacja?

Początek edukacji i wyprawka szkolna to wydatek, na który muszą się przygotować rodzice. Tradycyjnie potrzebne są wszelkie przybory i akcesoria, a jeśli dziecko wykazuje chęci, warto kontynuować zajęcia dodatkowe. Pierwsze lekcje angielskiego, zajęcia sportowe, balet czy nauka śpiewu to okazje, by dziecko rozwijało swoje zainteresowania lub szukało dopiero swojej pasji. W zależności od rodzaju takich zajęć, miesięczny wydatek jest rzędu kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dziecko ma też możliwość skorzystać z półkolonii czy obozów, co jednorazowo może wynieść tysiąc lub dwa tysiące złotych.

 

Jak poradzić sobie z niezbędnymi wydatkami?

Wiadomo, że nieoczekiwane wydatki potrafią zbić z tropu. Nie zawsze uda nam się zaoszczędzić taką ilość gotówki, żeby w razie awaryjnej sytuacji móc pokryć dodatkowe wydatki. W wielu przypadkach potrzebna nam będzie szybka gotówka - skąd zatem ją wziąć? Możemy zapoznać się z ofertami instytucji pozabankowych, które oferują pożyczki. Szybka gotówka jest dostępna w krótkim czasie, co może być czasem wyjściem z sytuacji awaryjnej. Należy jednak pamiętać, że przez cały okres trwania pożyczki, trzeba spłacać miesięczne raty. Zastanówmy się czy szybka gotówka rozwiąże nasz problem, a zbytnio nas nie obciąży. Więcej informacji na temat pożyczek znajdziesz w artykule https://proficredit.pl/szybka-gotowka/.

Grupa Tipmedia
Podziel się: