Niedziela, 16.06.2019

Jak prasować delikatne tkaniny?

  • 12.10.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak prasować delikatne tkaniny?
Prasowanie ubrań, serwetek i obrusów wykonanych z delikatnych tkanin przysparza wiele trudności. Delikatne materiały można prasować wyłącznie chłodniejszym żelazkiem, przez co rozprasowywanie zagnieceń bywa trudne, a niekiedy wręcz niemożliwe. Jak prasować delikatne tkaniny, aby być zadowolonym z efektów pracy?

Delikatne tkaniny, które trudno rozprasować

Trudne do rozprasowania są zagniecenia na jedwabiu, wełnie, wiskozie, tafcie, satynowej krepie oraz na sztucznych tkaninach. Materiały te mogą po prasowaniu nieelegancko błyszczeć, bądź - co gorsza, w trakcie prasowania mogą pojawić się przypalenia, które spowodują konieczność wyrzucenia odzieży. Aby rozprasować zagniecenia na delikatnych tkaninach, trzeba używać żelazka ustawionego na niską temperaturę lub prasować materiał gorętszym żelazkiem przez wilgotną ściereczkę. Jest to dość problematyczne, gdyż prasowanie trwa długo, a jego efekty często są niezgodne z oczekiwaniami.

Aby lepiej poradzić sobie z prasowaniem delikatnych ubrań, można zdecydować się na żelazko z generatorem pary. Choć para ma bardzo wysoką temperaturę, żelazko z generatorem jest wyposażone w specjalny czujnik, dzięki któremu ryzyko przypaleń jedwabiu czy tafty jest wyeliminowane. Urządzenie automatycznie dobiera odpowiednią temperaturę prasowania, co sprawia, że użytkownik nie musi się martwić o jej samodzielne ustawianie.

Ubrania idealnie wyprasowane i pachnące

Wiele ubrań z delikatnych materiałów jest trudno rozprasować nie tylko ze względu na konieczność ustawienia niskiej temperatury żelazka, ale i z powodu kształtu odzieży. Falbaniaste bluzki, sukienki z kilkoma warstwami materiału, czy też wąskie rękawy w jedwabnych koszulach, sprawiają problemy nawet tym paniom domu, które prasują często duże ilości odzieży.

Najtrudniejsze do rozprasowania zagniecenia na delikatnych materiałach, można w prosty sposób usunąć za pomocą stojących parownic takich jak: https://www.philips.pl/c-m-ho/steamery-do-ubran/parownice-stojace. Wyrzut skoncentrowanego strumienia pary zapewnia wysoką efektywność prasowania, dzięki czemu zagniecenia znikają w ciągu kilku sekund. Po użyciu parownicy ubrania prezentują się perfekcyjnie bez względu na to, z jakiego materiału są wykonane. Dodatkowo parownica stojąca umożliwia nadanie odzieży pięknego, świeżego zapachu. Wystarczy dodać do specjalnego zbiornika kilka kropel wybranego olejku zapachowego, a aromat zostanie rozpylony wraz z parą wodną, rozprasowującą wszelkie zagniecenia.

Grupa Tipmedia
Podziel się: