Niedziela, 16.06.2019

Jak zacząć zarabiać więcej? Dowiedz się jak działać!

  • 05.11.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Jak zacząć zarabiać więcej? Dowiedz się jak działać!
Starasz się żyć oszczędnie, ale i tak ledwo starcza Ci funduszy na wszystkie wydatki? A może marzy Ci się wyższa pensja, dzięki której odłożysz na wymarzoną podróż? Poznaj sposoby na to, by zacząć zarabiać więcej!

 

Poproś o podwyżkę

Swoje starania dotyczące zwiększenia zarobków możesz zacząć od spotkania i rozmowy w sprawie podwyżki z pracodawcą. Pamiętaj, by w odpowiedni sposób przygotować się do przedstawienia swojej prośby. Warto wcześniej zastanowić się nad argumentami, które przedstawisz szefowi, by zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wyższej pensji. Zadbaj również o odpowiedni moment na prośbę o podwyżkę.

Przykładowo, jeśli ostatnio przybyły Ci nowe obowiązki, pomagasz nowym pracownikom przyuczyć się do pracy lub osiągnęłaś/-ąłeś wybitne wyniki w sprzedaży czy prowadzonej przez siebie kampanii reklamowej – powiedz o tym podczas rozmowy. Dzięki temu pracodawca będzie wiedział, za co ma Cię docenić i będzie mu trudniej odmówić.

 

Staraj się o awans

Jeżeli jesteś osobą ambitną i pragniesz rozwijać siebie oraz swoje życie zawodowe – spróbuj zawalczyć o awans! Dowiedz się, czy w Twoim zakładzie pracy trwa rekrutacja na wyższe stanowiska lub czy istnieje możliwość, byś zmienił/-a obecne obowiązki na bardziej odpowiedzialne i wymagające, ale tym samym pozwalające Ci na zarobienie większej sumy pieniędzy.

 

Rozwijaj swoje kompetencje

Nie odmawiaj sobie uczestnictwa w szkoleniach oraz kursach zawodowych. Pozwolą Ci one nie tylko rozwijać się po pracy, ale i zapewnią odpowiednie umiejętności oraz wiedzę, którą z kolei możesz wykorzystać w trakcie pracy. Jesteś sprzedawcą, ale nie osiągasz zadowalających wyników sprzedażowych? Poszukaj informacji w jaki sposób i gdzie możesz zdobyć odpowiednie kwalifikacje przydatne na pełnionym przez Ciebie stanowisku. Możesz wziąć udział w szkoleniu z efektywnej sprzedaży czy sposobów rozmowy z klientami. Wykorzystaj w pracy to, czego nauczyłaś/-eś się w wolnym czasie, i zaskocz pozytywnymi efektami spojego szefa!

 

Angażuj się w swoje zadania

Proszenie szefa o podwyżkę to nie wszystko. Obowiązki w pracy należy wykonywać sumiennie, od początku do końca, i przykładać się do nich najlepiej jak potrafisz. Otrzymałaś/-eś do wykonania ważne zlecenie, ale nie masz ani odpowiedniej wiedzy, ani chęci by porządnie je wykonać? Zmień swoje nastawienie: poszukaj wiadomości i materiałów, dzięki którym lepiej zrozumiesz temat oraz zmotywuj się do działania! Wykonaj zadanie z dbałością o szczegóły, by zadowolić szefa i zyskać w jego oczach. Będziesz mieć również poczucie satysfakcji z osiągniętego celu i może nawet Twój pracodawca wynagrodzi Cię dodatkową premią lub stałą podwyżką?

 

Wiedz, ile jesteś warta/-y

Ważne jest również, byś miał/-a poczucie własnej wartości i wiedział/-a, ile warte są Twoje umiejętności, doświadczenie i zaangażowanie. Jeśli obecny pracodawca, mimo Twoich najlepszych starań i rozwijania kompetencji, nie dostrzega i/lub nie chce Cię za to docenić – chyba pora poszukać innego miejsca pracy... Może Ci w tym pomóc m.in. serwis Pracuj.pl.

Grupa Tipmedia
Podziel się: