Niedziela, 16.06.2019

Możliwości pracy dla ucznia i studenta

  • 06.11.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Możliwości pracy dla ucznia i studenta
Jesteś uczniem lub studentem i chcesz dorobić sobie w wolnym czasie? A może szukasz stabilnego źródła dochodu, bo starasz sam/-a się utrzymywać? Poznaj różne możliwości na dorobienie sobie do budżetu i wybierz opcję najlepszą dla siebie!

Praca w weekendy

Gdy jesteś uczniem lub studiujesz dziennie i Twój plan nauki od poniedziałku do piątku jest cały napięty – pozostają Ci jeszcze wolne weekendy. Możesz je wykorzystać na imprezowanie, odpoczynek albo - gdy chcesz odłożyć pieniądze na wymarzone wakacje lub potrzebujesz funduszy na wynajem pokoju studenckiego – spędzić ten czas produktywnie, w weekendowej pracy. Możliwości jest wiele, są m.in. restauracje czy osiedlowe sklepiki, które potrzebują pomocy właśnie w soboty i niedziele, gdy jest największy ruch. Kelnerka, barman czy sprzedawca pozwolą Ci nie tylko zarobić swoje pierwsze pieniądze, ale pomogą zdobyć doświadczenie, które możesz wykorzystać w zdobyciu lepszej pracy, po zakończonej naukce.

Praca popołudniami

Gdy uczysz się poza rodzinnym miastem i w weekendy chciałabyś/-łbyś spędzić czas z rodziną i najbliższymi, to ciężko mówić jeszcze o weekendowej pracy. Jest natomiast inne wyjście – wykorzystaj wolne chwile, którymi dysponujesz w ciągu tygodnia, np. popołudnia po lekcjach lub luźniejsze dni na uczelni. Jest wiele firm, które poszukują właśnie uczniów lub studentów do roznoszenia ulotek czy do pomocy przy akcjach promocyjnych. Możesz też poszukać innych możliwości, takich jak opieka nad dziećmi, sprzątanie domów prywatnych oraz biur lub pomoc domowa i dotrzymywanie towarzystwa starszym osobom.

Praca sezonowa

W okresie letnim na rynku pracy poszukiwane są osoby do wszelkich prac sezonowych. Nie jest to tylko zbieranie warzyw i owoców, ale również pomoc w pracach remontowych, na produkcji, w drukarniach itp. Zwykle stawki godzinowe za tego typu prace są bardzo atrakcyjne, więc w krótkim czasie można podreperować swój budżet. Jednak nie licz na to, że będzie łatwo – zbiór owoców czy praca na produkcji wiąże się z wysiłkiem fizycznym, więc na pewno będziesz musiał/-a się napracować, by dobrze zarobić.

Praca dorywcza

Praca dorywcza nie musi być regularną formą zarobku. Ma ona miejsce głównie wtedy, gdy do jej wykonania brakuje pracowników, trzeba zastąpić inną osobę w zakładzie lub do zrealizowania są zadania, na które pozostałym zatrudnionym osobom nie wystarczy czasu. Tego typu prace to np. inwentaryzacje, pomoc przy wykładaniu towaru, wsparcie magazynu podczas dużych dostaw czy prace porządkowe.

Praca zdalna

Będąc uczniem lub studentem, możesz też dorabiać sobie zdalnie, czyli pracować na odległość. Taka praca może polegać np. na pomocy przy pisaniu artykułów lub tłumaczeń oraz sprawdzaniu ich pod kątem błędów (przyda się tu m.in. zmysł gramatyczny i lekkie pióro) czy wsparcie przy prowadzeniu kanałów Social Media w przypadku mniejszych firm i biznesów.

Boisz się, że pracodawcy szukają wyłącznie pracowników na pełen etat? Nie wiesz gdzie szukać ofert pracy dla uczniów i studentów? Również i takie ogłoszenia znajdziesz m.in. w serwisie Pracuj.pl.

Grupa Tipmedia
Podziel się: