Niedziela, 16.06.2019

Kredyt gotówkowy na wielkanocne szaleństwo?

  • 30.03.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt gotówkowy na wielkanocne szaleństwo?
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie – Polaków czekają spore wydatki. Chociaż wiele osób zakupy sfinansuje z bieżących środków lub zgromadzonych na ten cel oszczędności, niektórzy skorzystają ze wsparcia finansowego oferowanego przez banki. Czy kredyt gotówkowy to dobry pomysł?

Jak pokazują wyniki przeprowadzonych sondaży, Polacy wydadzą na Wielkanoc średnio 526 zł. Szacuje się, że wydatki osób zarabiających powyżej 3000 zł będą jeszcze wyższe – dochodzące nawet do 700 zł. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej Polaków zainteresowanych jest kredytem bankowym online na finanse.rankomat.pl.

Kredyt gotówkowy na święta? Czemu nie...

W zaciąganiu kredytów gotówkowych nie ma nic złego – także wtedy, gdy pieniądze potrzebne są na organizację spotkania wielkanocnego w rodzinnym gronie. Banki chętnie oferują tego rodzaju wsparcie finansowe – pod warunkiem, że decyzja kredytobiorcy jest przemyślana. Zwiększa to bowiem szanse, że spłaci on swoje zobowiązanie w terminie.

Jak zaciągnąć korzystny kredyt gotówkowy na święta?

Z decyzją o zaciągnięciu kredytu gotówkowego nie należy czekać na ostatnią chwilę. Pośpiech jest bowiem czynnikiem, który może wpłynąć negatywnie na wybór. Nie mając czasu na przeanalizowanie dostępnych ofert, zwykle wybierany jest przypadkowy kredyt gotówkowy. Taka błędna decyzja może kosztować nawet... kilkaset złotych.

Za przykład niech posłuży analiza dwóch kredytów gotówkowych dostępnych w różnych bankach. Załóżmy, że potrzebujesz 10 tys. zł na okres 48 miesięcy. Kredyt zaciągnięty w PKO Banku Polskim będzie kosztował Cię 3632,48 zł, zaś za kredyt zaciągnięty w T-Mobile Usługi Bankowe zapłacisz 2477,12 zł. Różnica między nimi wynosi ponad 1100 zł!

Skoro już wiesz, jak dużo może kosztować pochopnie podjęta decyzja kredytowa, warto poświęcić czas na porównanie dostępnych ofert. Na co zwracać uwagę? Istotną rolę odgrywa przede wszystkim RRSO – wskaźnik informujący o całkowitych kosztach kredytu (nie tylko oprocentowaniu, ale również prowizji czy ubezpieczeniu). Ponadto uwzględnij okres spłaty zobowiązania oraz wymagane dokumenty.

Aby nie wpaść w kłopoty finansowe...

Decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego na święta powinna być dokładnie przemyślana – nie tylko dlatego, aby zaoszczędzić kilkaset złotych. Bardzo ważne jest to, by realnie ocenić swoją sytuację materialną. Jeżeli jesteś przekonany, że spłacisz zobowiązanie w terminie, sprawdź oferty bankowe na gotówkowy kredyt krótkoterminowy na rankomat.pl.

Grupa Tipmedia
Podziel się: