Niedziela, 16.06.2019

W jakich sytuacjach skorzystać z ukrytej kamery?

  • 23.11.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
W jakich sytuacjach skorzystać z ukrytej kamery?

Nawet będąc na wakacjach, może nam się przydarzyć nieprzyjemna sytuacja. Zostawiając swoje rzeczy w hotelach, nawet zamykając drzwi, nie mamy pewności, że nic nie zginie. W końcu nie tylko my posiadamy klucz otwierający zamek. Czy nie warto więc zainwestować w ukryte kamery do pokoju hotelowego, dzięki którym będziemy mogli zweryfikować, czy rzeczywiście nasze rzeczy są tam bezpieczne?

 

Ukryte kamery – wszechstronne zastosowanie

 

W niektórych niepewnych sytuacjach – podczas negocjacji z kontrahentem, rozmowy z szefem, czy też zwykłej dyskusji z innymi pracownikami, gdzie nie ma świadków lub też są nam nieprzychylni, warto zadbać o potwierdzenie deklaracji na piśmie. W ten sposób mamy dowód, którego nie da się podważyć. Co jednak zrobić, gdy druga strona odmawia potwierdzenia wypowiedzianych słów czy też złożonych obietnic? W takim momencie warto mieć niezbity dowód w postać materiału wideo. Nie byłoby jednak dobrym pomysłem afiszowanie się z urządzeniem nagrywającym. Warto wtedy zainwestować w dyskretny gadżet, który da nam odpowiedni dowód na wypadek, gdybyśmy go potrzebowali.

 

Ukryte kamery do pokoju hotelowego – co nam mogą powiedzieć?

 

Jak w przywołanym wcześniej przykładzie, jednym z zastosowań ukrytych kamer jest kontrola i zabezpieczenie naszego bagażu przed nieuczciwą obsługą hotelową lub też zwykłymi, hotelowymi złodziejami. Kradzieże w hotelach się zdarzają i zdarzać będą. Ważne jednak, żeby mieć dowód, który niezbicie wskaże, kto dokonuje targnięcia się na nasze mienie. Wstawienie w pokoju hotelowym kamery pozwala nam również wykryć mniejsze wykroczenia obsługi hotelowej, na przykład niewymienianie hotelowych ręczników, czy niedokładne sprzątanie. Nagranie takie może stanowić niezbity dowód podczas dyskusji z obsługą hotelową.

 

Ukryte kamery podczas negocjacji z szefem

 

Udając się na rozmowę z przełożonym, warto zabrać ze sobą kubek kawy, długopis włożony schludnie do kieszeni koszuli lub też swój ulubiony breloczek.  W tych oto przedmiotach codziennego użytku mogą być ukryte urządzenia mające za zadanie zarejestrowanie rozmowy i (co najważniejsze) deklaracji, które podczas niej padły. Szef nie będzie mógł wyprzeć się swoich słów, kiedy przedstawi się niezbity dowód na ich użycie.

Podobnie ma się sprawa ze współpracownikami. Dowód w postaci nagrania wideo może okazać się cennym materiałem pozwalającym na usunięcie z zespołu nierzetelnego pracownika. Sprawdź też długopis szpiegowski z dyktafonem.

 

Ukryte kamery w domowym zaciszu

 

Ukryte kamery zamontowane w domu czasami również stanowią cenny dowód. Mogą pomóc wskazać sprawcę włamania na naszą posesję lub też uświadomić nam skalę nadużyć dokonywanych przez osoby zatrudniane przez nas do sprzątania domu lub opieki nad dzieckiem.

 

Dzięki swoim rozmiarom, ukryte kamery mogą zostać zamontowane niemal w dowolnym miejscu: w samochodzie, domowym salonie, biurze. Możemy je także wziąć ze sobą niemal wszędzie – breloczki, zegarki na rękę, kubki na kawę to przedmioty, których obecność przy rozmowie nie wywołuje niczyjego zdziwienia, lecz w rzeczywistości stanowi cenny materiał potwierdzający zachodzące wydarzenia.

Grupa Tipmedia
Podziel się: