Niedziela, 16.06.2019

Jakie młotki są warte uwagi?

  • 20.12.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie młotki są warte uwagi?
Młotek jest podstawowym przedmiotem znajdującym się w każdej kolekcji narzędzi budowlanych. Na rynku jest wiele dostępnych rodzajów młotków, a ich przeznaczenie decyduje o jego budowie.

Rodzaje młotków

 

Najprostsze młotki używane najczęściej to młotki tradycyjne. Składa się z obucha- ściętego krótszego końca, a jego dłuższa część to rąb. Trzon może być wykonany z materiałów różnego rodzaju. Możemy spotkać młotki o trzonach drewnianych, stalowych z tłumikiem drgań, tworzywie sztucznym itp. Oczywiście młotki tradycyjne możemy znaleźć o różnej wielkości i masie. Wszystkie te informacje znajdziemy na młotku i wartości wahają się od 100 gramów do 1,5 kilogramów.

Młotki blacharskie mają swoje zastosowanie w obróbce blachy. Można je wykorzystywać do gięcia, prostowania, czy kształtowania tworzywa. Można nimi również podbijać i wbijać gwoździe. Główki w młotkach blacharskich są tworzone z drewna, stali, lub tworzywa sztucznego.

 

Kolejnym młotkiem, którym możemy się zainteresować jest młotek ciesielski. Świetnie sprawdza się w wyjmowaniu gwoździ, nawet tych trudnodostępnych. Stalowa główka nie ma ściętego końca, a posiada dwa zęby różnej długości, którymi to właśnie można wyjmować gwoździe. Dostępne są w sklepie EBMiA pod adresem - https://www.ebmia.pl/mlotki-siekiery-slusarskie-c-1805_4641_4684_4687.html

Murarze do swojej pracy chętnie wykorzystują młotki murarskie, które mają różne kształty i są większe od tych tradycyjnych. Przydają się one do wszelkich czynności, które się wykonuje podczas stawiania murów, lub ich naprawy. Zbijają tynki i dzielą cegły. Istnieją też takie młotki, które mają boczną szczelinę do wyjmowania gwoździ.

 

Młotek stolarski posiada obuch sformułowany z twardego drewna. Ich zastosowanie znajdziemy w podbijaniu innych narzędzi, jak przecinak, czy dłuto.

 

Młotek tępo zakończony po obu stronach należy do kamieniarskiego typu młotków. Są one dosyć ciężkie. Ich waga zaczyna się od 3 kilo i kończy na 10 kilogramach. Oprócz rozbijania betonu, czy kostki brukowej można nimi wbijać grube pale.

Młotek brukarski jest już ostatnim, omawianym młotkiem. Posiada on obuch metalowy, którego końcówki są gumowe i mogą być wymienne, lub cała główka jest gumowa. Młotki gumowe można sprawdzić pod adresem: https://www.ebmia.pl/mlotki-siekiery-gumowe-c-1805_4641_4684_4686.html Trzon młotka może być wykonany z tworzywa drewnianego, bądź metalowego i może być różnej długości. Tym młotkiem możemy dobijać kostkę brukową, krawężnik, czy płyty chodnikowe.

Ogromny wybór młotków i innych narzędzi ręcznych znajdą Państwo w sklepie EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/narzedzia-reczne-mlotki-siekiery-c-1805_4641_4684.html

Grupa Tipmedia
Podziel się: