Niedziela, 16.06.2019

Zadbane stopy

  • 23.04.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Zadbane stopy
Zbliżające się wielkimi krokami lato sprawia, że coraz częściej porzucamy botki na rzecz odkrytych sandałów. Na naszych stopach pojawiają się klapki, japonki. To wszystko sprawia, że przypominamy sobie o tym, że o stopy też trzeba dbać.

Zimowe niedbalstwo

Prawda jest niestety taka, że większość z nas zapomina o stopach mniej więcej w okolicach października. W momencie, kiedy chowamy je do w pełni zakrytego obuwia, zdają się one znikać zupełnie z naszego pola widzenia. Tylko regularne bywalczynie pilatesu czy jogi mają nieco inne podejście. Treningi na boso wymuszają bowiem większą regularność. Ale prawda jest taka, że 90% z nas kompletnie zapomina o pielęgnacji stóp. Przypominamy sobie o temacie dopiero teraz, kiedy trzeba te stopy odkryć. Potwierdzają to manicurzystki z wszystkich salonów - od października zabieg ten wykonuje tylko niewielki procent kobiet. Kosmetolodzy i podolodzy natomiast są bardzo zgodni w temacie: zabieg manicure (czy to domowy, czy ten w salonie) powinniśmy wykonywać mniej więcej co 3-4 tygodnie, w zależności od ewentualnych problemów ze skórą czy stanem paznokcia. Szczególnie o stopy powinny dbać nie tylko osoby starsze i kobiety, ale także wszyscy uprawiający jakąkolwiek formę sportu. To nie jest wyłącznie kwestia estetyki czy higieny, ale troski o zdrowie stóp. 

SPA dla twoich stóp

Cały zabieg powinniśmy rozpocząć od przygotowania stóp i paznokci do kosmetyki. Zmywamy więc dokładnie lakier, przycinamy równo paznokcie (dla przypomnienia - nie zaokrąglamy kształtu). Kąpiel z solą lub kąpiel ziołowa to drugi krok. Ta pierwsza wersja szczególnie dobrze poradzi sobie ze zmiękczeniem naskórka,  ta druga przyniesie zaś ukojenie zmęczonym stopom i będzie przeciwdziałała ich potliwości. Tutaj warto wykorzystać zioła takie jak: tymianek, rozmaryn czy lawenda. Krok trzeci to peeling, który pozwoli na złuszczenie naskórka i jednoczesne pobudzenie krążenia w stopach, jeśli połączymy go z masażem. Tutaj możemy powstawiać zarówno na sklepowe kosmetyki, jak i te własnej roboty (makowy, cukrowy, z soli morskiej). W większości poradników ostatnim krokiem jest nałożenie kremu do stóp, rozgrzewającego balsamu. Ja jednak przypominam, że zanim dojdziemy do tego etapu, warto pamiętać o nałożeniu odżywki do paznokci, która sprawi, że będą one silniejsze. Te z Was, które już szykują sandały, mogą też pomyśleć o nałożeniu dobrej bazy do paznokci i zabawie z hybrydą. Coraz więcej kobiet decyduje się na zakup sprzętu i wykonanie tego zabiegu w domu. Jeśli tylko potraficie ładnie malować paznokcie, to do dzieła!

Grupa Tipmedia
Podziel się: