Gdzie kupić abonament medyczny?

  • 13.03.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie kupić abonament medyczny?
Coraz więcej zakupów dokonujemy w internecie. Z całą pewnością zyskujemy dzięki temu czas i wygodę. Jednak zwróćmy uwagę na to, że produkty, które kupujemy przez internet – to najczęściej produkty sprawdzone: np. znamy rozmiarówkę ulubionej sieci odzieżowej czy obuwniczej, więc przez internet nie popełnimy pomyłki z rozmiarem.

Przy zakupie pakietu medycznego internet również może okazać się bardzo pomocny, jednak nie traktujmy go jako jedyną możliwość zakupu polisy zdrowotnej. Jeśli będziemy wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie – możemy sporo zyskać.

Abonament medyczny – gdzie szukać?

Zazwyczaj o zakupie pakietu medycznego myślimy, gdy jakieś problemy zdrowotne już wystąpią, a Narodowy Fundusz Zdrowia udowadnia nam swoją niemoc wobec liczby pacjentów – długi czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, ogromne kolejki na rutynowe badania, brak potrzebnego sprzętu do badań w najbliższej przychodni itd.

Zdarza się również, że potrzebna jest nam operacja, która poprawi stan naszego zdrowia, jednak termin operacji przewidywany jest z kilkuletnim wyprzedzeniem. Takie podejście do najcenniejszej rzeczy jaką mamy czyli zdrowia – może być dla nas wówczas szokujący.

Nic zatem dziwnego, że chcemy pomóc sobie na własną rękę. I najlepszą pomocą, jaką możemy sobie udzielić to zakup pakietu medycznego.

Ważne jednak, by kupić go świadomie i korzystać z pomocnych źródeł jak np. porównywarka ubezpieczeń www.ubezpieczeniaonline.pl, która ułatwi nam porównanie wielu ofert ze sobą.

 

Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ korzystając ze stron internetowych poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych – znajdziemy informacje dotyczące ich produktów, jak można się domyślić wyłącznie pozytywne. Nie dowiemy się o minusach konkretnego pakietu medycznego, o ofercie konkurencyjnej firmy oraz lepszym zakresie działania innej polisy.

 

Porównywarka umożliwia nam szersze spojrzenie na wiele ofert. Możemy porównywać ceny, wiek, w którym możemy przystąpić oraz ilość dostępnych specjalizacji lekarzy czy darmowych badań. Każdemu z nas może zależeć na innym zabezpieczeniu – ktoś z nas może chorować na silną alergię lub mieć problemy gastryczne, w związku z czym każdemu z nas potrzebne będą inne badania oraz lekarze innych specjalizacji.

 

Jak znaleźć dobry pakiet medyczny?

 

Przede wszystkim musimy dobrze zastanowić się nad tym – ile chcemy przeznaczyć na pakiet medyczny, ponieważ taki abonament możemy znaleźć zarówno za ok. 30 zł, jak i 100 zł miesięcznie. Ceny pakietów będą się różnić z uwagi na to, co oferują. Jednak cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, o czym też należy pamiętać.

 

Drugą, bardzo ważną rzeczą, którą musimy uwzględnić, to nasza indywidualna sytuacja zdrowotna. Tutaj musimy odpowiedzieć sobie na następujące pytania: czy w naszej rodzinie często pojawiają się konkretne choroby, jakie najczęściej łapiemy choroby, czy uprawiamy sport, który naraża nas na kontuzje, jak wiek wpływa na zagrożenie pewnymi chorobami, czy w codziennym życiu mamy wysoki poziom stresu?

 

Każdy z nas jest inny – inaczej spędzamy wolny czas, odżywiamy się lepiej lub gorzej, pijemy alkohol, palimy papierosy lub nie, spędzamy całe dnie w biurze przed komputerem. Na stres wpływają trudne relacje rodzinne, kłopoty w pracy, przemęczenie czy kredyt na mieszkanie. Naprawdę warto to wszystko przeanalizować, ponieważ pewne problemy zdrowotne można łatwo przewidzieć.

Jeśli spędzamy całe dnie w biurze, a wolny czas głównie w domu – w dodatku palimy papierosy i nie mamy czasu jeść regularnie, nie wspominając o zdrowej diecie – ryzyko zawału serca, udaru mózgu, zachorowania na raka oraz wiele innych chorób jest spore.

Warto pamiętać, że to wszystko ma znaczenie, a ubezpieczenia zdrowotne możesz porównać w www.ubezpieczeniaonline.pl, dzięki czemu można zwrócić uwagę czy wybrany pakiet medyczny uwzględnia gastrologa, ortopedę, pulmonologa czy kardiologa.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: