Niedziela, 16.06.2019

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w Wałbrzychu?

 • 28.02.2018, 11:00
 • Grupa Tipmedia
Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w Wałbrzychu?
Polisa mieszkaniowa pozwala zabezpieczyć majątek na wypadek różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Każde ubezpieczenie bez względu na metraż i wartość to jednak koszty. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto więc zorientować się jakie są orientacyjne ceny takiej polisy w Wałbrzychu.

Korzyści są przede wszystkim finansowe - ponieważ zakup mieszkania odbywa się zwykle za pomocą kredytu, to w razie pożaru właściciel pozostanie bez dachu nad głową i z kredytem. Mając polisę ubezpieczeniową, może albo spłacić ten kredyt, albo z uzyskanych pieniędzy kupić nowy lokal lub wyremontować zniszczony.

Co składa się na cenę polisy

Cena polisy ubezpieczeniowej to wypadkowa kilku różnych składników. Znaczenie ma m.in. historia ubezpieczeniowa. Lokator, którego nieruchomość nie doznała żadnych wypadków, może liczyć na atrakcyjne zniżki.

Duży wpływ ma lokalizacja nieruchomości. Liczy się tutaj zarówno fakt, czy mieszkanie znajduje się na terenach zagrożonych działaniem sił natury (powodzie, często występujące silne wiatry, zaśnieżenie), jak i to, czy jest to duża czy mała miejscowość. W przypadku lokalizacji na terenach zagrożonych składka jest wyższa ze względu na wyższe ryzyko. W przypadku zaś określonego miasta, wpływ na wysokość składki ma cena za metr kwadratowy mieszkania na rynku. Ubezpieczenie nieruchomości powinno być zawarte na kwotę równą jej wartości. Mieszkanie w Wałbrzychu będzie droższe niż mieszkanie w małej miejscowości, to powoduje, że suma ubezpieczenia będzie wyższa, a co za tym idzie, wzrośnie również składka.

Istotną rolę w kształtowaniu ceny polisy odgrywa również zakres wykupionych rozszerzeń do umowy podstawowej. Im więcej elementów zostanie objętych ochroną lub też im więcej ryzyk zostanie uwzględnionych w polisie, tym będzie ona droższa, bo rośnie ogólnie ryzyko ubezpieczeniowe na całej polisie.

Cena ubezpieczenia mieszkania w Wałbrzychu

Ile zatem może średnio kosztować ubezpieczenie mieszkania w dużym mieście, takim jak Wałbrzych? Warto to sprawdzić analizując ubezpieczenie mieszkania z www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Średnio ceny takiej polisy kształtują się następująco:

 • mieszkanie o wartości 200 000 zł – cena składki roczne od 100 zł do 500 zł
 • mieszkanie o wartości 500 000 zł – cena składki roczne od 250 zł do 700 zł
 • mieszkanie o wartości 800 000 zł – cena składki roczne od 400 zł do ponad 1000 zł

Są to składki minimalne i maksymalne dostępne w różnorodnych towarzystwach ubezpieczeniowych oferujących tego rodzaju polisy. Warto jednak wiedzieć, że są to wyłącznie wartości poglądowe. W konkretnych przypadkach, w indywidualnej sytuacji, ceny te mogą się wahać.

Warto więc rozważyć konkretny przypadek przykładowego mieszkania w Wałbrzychu. Oczywiście, istotne są tu wszystkie dane, które wpływają na wysokość składki:

 • mieszkanie w bloku, które nie jest ulokowane ani na parterze ani na ostatnim piętrze (te dwie lokalizacji istotnie wpływają na wysokość składki),
 • właścicielem mieszkania jest osoba w wieku 35 lat, która do tej pory nie miała  żadnych szkód ubezpieczeniowych na swoim koncie,
 • w mieszkaniu zamieszkuje również jedno dziecko,
 • powierzchnia nieruchomości to 65 m2,
 • budynek jest z 2011 roku,
 • nie odnotowano w przeszłości powodzi,
 • forma prawna to akt własności,
 • do mieszkania przynależy piwnica,
 • ubezpieczenie nie jest zawierane pod cesję.

Przygotowana symulacja dotyczy polisy zakresie ochrony M, a zabezpieczenia, które mogą wpłynąć na obniżenie składki to drzwi antywłamaniowe. Ponieważ średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Wałbrzychu to 2020 zł, to wybrane mieszkanie ma wartość 131 300 zł.

CONCORDIA

Szczegóły oferty: zdarzenia losowe ruchomości i stałe elementy – 10 000 zł, kradzież ruchomości i stałych elementów – 5000 zł, ubezpieczenie w wartości odtworzeniowej, OC w życiu prywatnym.

Wysokość składki rocznej: 125 zł

INTER POLSKA

Szczegóły oferty: zdarzenia losowe ruchomości domowe  - 10 000 zł, OC w życiu prywatnym 50 000 zł, darmowy Assistance, ubezpieczenie na wypadek przepięć, ubezpieczenie mienia osobistego poza miejscem ubezpieczenia na wypadek rabunku

Wysokość składki rocznej: 131 zł

LINK4

Szczegóły oferty: zdarzenia losowe – 10 000 zł, OC w życiu prywatnym 15 000 zł, Assistance gratis

Wysokość składki rocznej: 131 zł

Analizując powyższą wyniki symulacji przeprowadzonej 08.02.2018 roku znacznie łatwiej podjąć decyzję gdzie ubezpieczyć mieszkanie na www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Wystarczy przejrzeć dostępny zakres, sumy ubezpieczenia przy umowach dodatkowych i ceny polisy. Następnie wybrać tę opcję, która wydaje się najkorzystniejsza. Oczywiście, istotną rolę odgrywają tutaj przede wszystkim indywidualne potrzeby i oczekiwania ubezpieczonego. Dla każdego bowiem inna ochrona będzie ważna.

Grupa Tipmedia
Podziel się: