Niedziela, 16.06.2019

Wakacyjne rejsy na południu Europy

  • 24.05.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Wakacyjne rejsy na południu Europy
Basen Morza Śródziemnego to miejsce idealne do wypoczynku. Rośnie jednak grupa turystów, którzy zamiast spędzać urlop w jednym z tamtejszych kurortów, wybierają rejsy. Zdaniem wielu dają one gwarancję udanej zabawy oraz nietypowego spędzenia czasu. Najbardziej popularne są obecnie rejsy w Chorwacji, Grecji oraz we Włoszech.

Rejsy Chorwacja

Chorwacja od wielu lat znajduje się w czołówce wakacyjnych kierunków Polaków. Turyści znad Wisły do niedawna interesowali się raczej tradycyjnym wypoczynkiem w dobrym hotelu z dostępem do prywatnej plaży. - Obserwujemy jednak coraz bardziej dynamiczny wzrost popularności rejsów - informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl. Jego zdaniem taki trend wynika przede wszystkim z rosnących oczekiwań polskich turystów. - Nie zależy im już wyłącznie na zagranicznym wyjeździe. Dążą natomiast do zorganizowania sobie wczasów, które zapewnią im jak najwięcej emocji, wrażeń i różnorodnych doświadczeń.

Rejsy Chorwacja - znajdź ofertę dla siebie i swoich bliskich

Takie możliwości dają właśnie rejsy w Chorwacji. W ich trakcie można zwiedzać, poznawać historię oraz walory naturalne adriatyckiego wybrzeża. Przy okazji zyskuje się możliwość zdobycia umiejętności żeglarskich, potrzebnych do otrzymania pozwolenia na samodzielne żeglowanie. Uczestnicy często podkreślają także, że rejsy mają ogromne walory integracyjne. Pomiędzy kolejnymi chorwackimi portami spędza się na pokładzie czas z bliskimi, krewnymi bądź znajomymi. Takie wspólne chwile łączą, pozwalają spojrzeć na siebie nieco inaczej i lepiej się zrozumieć. A same rejsy procentują potem przez cały rok ułatwioną komunikacją między członkami danej grupy.

Rejsy po greckich wyspach

Rejsy w Grecji to wbrew pozorom nie tylko rozwiązanie dla miłośników starożytnej kultury czy historii. Cudowna pogoda, przepyszne jedzenie oraz bogate życie kulturowe każdego roku przyciągają do tego kraju miliony turystów. Coraz więcej z nich decyduje się na spędzenie wakacji na pokładzie. Rejsy w ich oczach oznaczają znacznie więcej swobody organizowania wolnego czasu. Poza tym poruszając się drogą morską, można też więcej zobaczyć i lepiej poznać kolebkę europejskiej cywilizacji.

W ostatnich latach Grecja przeszła przez wiele trudnych momentów. Pomimo problemów gospodarczych kraj ten wciąż stawia na turystykę jako branżę, która w zasadniczym stopniu może pomóc mu podźwignąć się z trudnej sytuacji. Wybierając rejsy po greckich wyspach, należy zatem spodziewać się szeregu udogodnień dla turystów. Świetnie wyposażone porty oraz urokliwe miasteczka to doskonała sceneria do wręcz bajkowych wakacji.

Podróż wzdłuż Półwyspu Apenińskiego

Włochy to marzenie niejednego turysty. Podobnie jak w dwóch opisanych powyżej krajach, także na Półwyspie Apenińskim każdego roku wypoczywa mnóstwo przyjezdnych gości. Chcąc uniknąć tego tłumu, a jednocześnie spędzić miło czas i poznać włoską kulturę, warto zdecydować się na rejsy. Dzięki takiej formie wypoczynku zyskuje się okazję odwiedzenia wielu wysp Italii. Nie tylko tych dobrze znanych i rozsławionych przez artystów, ale również mniej popularnych regionów. W wielu z nich czas wydaje się stać w miejscu, panuje spokój i można w ciszy delektować się pysznymi smakami Italii.

We Włoszech jest też sporo do zwiedzania. Kolejny argument za tym, by jednak postawić na rejsy. Podróżując tradycyjną drogą, na przemieszczanie się pomiędzy miastami trzeba przeznaczyć znacznie więcej czasu niż na pokonanie tej samej odległości drogą morską. Nie ulega też wątpliwości, że podróż jachtem jest znacznie przyjemniejsza za sprawą niższej temperatury na wodzie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: