Niedziela, 16.06.2019

Kalkulator leasingu samochodowego pomoże ci obliczyć ratę!

  • 25.05.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Kalkulator leasingu samochodowego pomoże ci obliczyć ratę!
Zainteresowani leasingiem samochodowym nie muszą już głowić się nad wysokością miesięcznej raty i obliczać ją na piechotę. Volkswagen Financial Services udostępnił bowiem w Internecie kalkulator leasingu samochodowego. Sprawdź, jakie udogodnienia zapewnia korzystanie z tej opcji!

Kalkulator leasingu samochodowego – żeby było łatwiej!

O atrakcyjności oferty leasingowej świadczy nie tylko wysokość rat czy konkurencyjne oprocentowanie, ale także jej prostota. W przypadku Leasingu EasyDrive przejrzystość oferty podkreślona została poprzez zastosowanie prostego w swej konstrukcji kalkulatora leasingu samochodowego. Dzięki niemu każdy bez trudu obliczy miesięczną ratę leasingu.

Na czym polega leasing z niskimi ratami?

Sama wysokość miesięcznych zobowiązań w tym wypadku również przyciąga uwagę, gdyż jest to leasing z niskimi ratami. Udało się je uzyskać dzięki temu, że potencjalny nabywca auta, zamiast spłacać pełną cenę pojazdu, płaci jedynie przewidywaną utratę wartości samochodu w czasie trwania umowy leasingowej.

Od teorii do praktyki

Chcesz wiedzieć, z jak niskimi ratami będziesz miał do czynienia w przypadku tego leasingu? Warto posłużyć się przykładem. Otóż Volkswagen Touareg – z silnikiem TDI o pojemności 3 litrów i mocy 231 KM oraz 8-stopniową skrzynią biegów Tiptronickosztuje 256 290 zł. Czy można mieć to auto za 1 proc. jego wartości miesięcznie?

Oczywiście, że można! Wystarczy, że weźmiesz leasing na następujących warunkach:

  • czas trwania umowy leasingowej: 48 miesięcy,
  • opłata wstępna w wysokości 10 proc. wartości auta,
  • roczny limit przebiegu na poziomie nie większym niż 30 tys. km.

Klient zawierający umowę leasingową na powyższych warunkach zapłaci miesięcznie 2 564 zł. A czy można nabyć to auto bez opłaty wstępnej?

Leasing EasyDrive bez opłaty wstępnej

Też możesz! Jeśli pozostałe parametry pozostaną bez zmian, to przy zerowej opłacie wstępnej zapłacisz miesięcznie 3 049 zł. Jeśli chcesz tę kwotę obniżyć musisz np. zmniejszyć roczny limit przebiegu. Przy ograniczeniu go do 20 tys. km miesięczna rata zmaleje do 2 939 zł. Przy jakich warunkach zatem rata będzie najniższa?

Najniższa możliwa rata

Aby miesięcznie płacić jak najmniej za to auto, musisz:

  • wziąć leasing na 24 miesiące,
  • wpłacić na wstępie 30 proc. wartości auta i
  • wybrać roczny przebieg do 20 tys.

Przy takich warunkach zapłacisz miesięcznie jedynie 1260 zł.

Jak widać, leasing EasyDrive cechuje się nie tylko ratami w atrakcyjnej wysokości, ale także dużą elastycznością. To sprawia, że jest on sposobem na sfinansowanie auta dla każdej firmy, niezależnie od jej wielkości czy czasu funkcjonowania na rynku. W efekcie niemal każdy może dziś korzystać z nowoczesnego auta na gwarancji.

Grupa Tipmedia
Podziel się: