Ubezpieczenie OC - dobra sytuacja kierowców z Dębicy

  • 08.10.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie OC - dobra sytuacja kierowców z Dębicy
Kierowcy z Dębicy nie mają powodów do narzekań, przynajmniej jeśli chodzi o cenę obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Niskie składki sprawiają, że wykupienie polisy nie jest tak bolesne dla portfela jak w przypadku mieszkańców z innych miejscowości i regionów kraju.

Jak sprawdzić i porównać ceny OC

Aby się przekonać, że ceny OC w Dębicy należą do naprawdę korzystnych, wykonaliśmy kalkulację składki dla wymyślonego kierowcy i jego auta, sprawdzając jej wysokość w tym mieście oraz w innych miejscowościach w Polsce o podobnej liczbie mieszkańców. Z myślą o tej kalkulacji stworzyliśmy profil mężczyzny w wieku 35 lat, który ma żonę i jedno dziecko w wieku 6 lat. Dysponuje maksymalnymi zniżkami, wykupuje OC od 10 lat, nie ma żadnej szkody na koncie i chce kupić polisę dla Opla Astry z silnikiem benzynowym o pojemności 1600 cm3. Do obliczenia składki w wielu towarzystwach posłużył nam kalkulator ubezpieczeniowy dostępny na stronie http://kalkulator-ubezpieczen.pl/.

Po wprowadzeniu powyższych danych do formularza udało się uzyskać wyniki, wśród których najtańsza polisa została wyceniona na 453 zł. Aby porównać ją z cenami OC w innych miastach, wykonaliśmy identyczną kalkulację, zmieniając jedynie miejsce zamieszkania na miejscowości o podobnej liczbie mieszkańców jak Dębica, a wszystkie pozostałe parametry pozostawiając jednakowe. Dzięki temu jedynym czynnikiem, który ma wpływ na zmianę składki OC, pozostało właśnie miejsce zamieszkania.

OC tanie jak w Dębicy

W kalkulacji uwzględniliśmy następujące miasta: Kołobrzeg, Radomsko, Piaseczno i Puławy. Jak się okazało, w Kołobrzegu OC dla naszego kierowcy i jego auta kosztowałoby nie mniej niż 630 zł, w Radomsku 551 zł, w Piasecznie 583 zł, a w Puławach 522 zł. Krótko mówiąc, w każdym z uwzględnionych miast jest drożej niż w Dębicy, gdzie żyje bardzo podobna liczba mieszkańców. To nie przypadek, ponieważ Dębica leży w województwie podkarpackim, w którym generalnie OC jest najtańsze. W żadnym innym regionie Polski nie płaci się tak mało za obowiązkową dla kierowców polisę.

Fakt, że ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest najtańsze na Podkarpaciu, jak i w samej Dębicy, nie powinien wprowadzać w przekonanie, że każdy, kto żyje w tym regionie, może się cieszyć tanim OC. Tak oczywiście nie jest – gdybyśmy wykonali kalkulację dla 20-letniego kierowcy, który kilka miesięcy temu uzyskał prawo jazdy i chce ubezpieczyć 15-letnie BMW z silnikiem o pojemności 3200 cm3, cena polisy byłaby znacznie wyższa niż dla kierowcy, dla którego przeprowadziliśmy wyliczenie. Bo choć miejsce zamieszkania jest rzeczywiście ważnym czynnikiem wpływającym na wysokość składki OC, to informacje na temat właściciela i pojazdu są równie, jeśli nie bardziej istotne.

Korzystna dla kierowców z Dębicy i okolic cena obowiązkowego ubezpieczenia wynika z niskiego ryzyka ubezpieczeniowego w tym regionie. Stosunkowo niewielka liczba zdarzeń drogowych, z powodu których zostało wypłacone odszkodowanie, sprawia, że towarzystwa łagodnie traktują kierowców mieszkających na tym obszarze, jak również na całym Podkarpaciu. Nie zmienia to faktu, że zawsze, gdy trzeba kupić nowe OC, powinno się poszukiwać jak najtańszej oferty, porównując oferty dostępne na rynku. Wysokość składki w wielu towarzystwach jednocześnie warto sprawdzić u agenta ubezpieczeniowego lub za pomocą porównywarki internetowej. W obu przypadkach kalkulacja jest w pełni darmowa i pozwala na szybkie znalezienie najtańszej polisy, dzięki czemu możesz mieć pewność, że niepotrzebnie nie przepłacasz za obowiązkowe OC.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: