Niedziela, 16.06.2019

Na czym polega magia pozycjonowania stron? Zobacz, jak wiele możesz zyskać

  • 14.06.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Na czym polega magia pozycjonowania stron? Zobacz, jak wiele możesz zyskać
Jeśli nigdy nie spotkałeś się z ofertą pozycjonowania witryny internetowej, zapewne jesteś początkującym na wirtualnym rynku przedsiębiorcą. Dziś sam fakt posiadania adresu WWW i estetycznej wizytówki marki zwyczajnie nie przekłada się na popularność w sieci. Aby skutecznie przyciągnąć do naszej oferty rzesze użytkowników, musimy najpierw zainwestować w obliczoną na efekty promocję strony. Oczywiście wszystkie zabiegi, zgodnie z aktualnymi trendami, będą zogniskowane wokół mechanizmu wyszukiwarki, bowiem to Google od lat decyduje o powodzeniu e-biznesu.

Ulepszona witryna to więcej zadowolonych klientów

Pozycjonowanie stron jest szeregiem wymagających eksperckiej wiedzy i doświadczenia zabiegów, które skutkują wyświetlaniem naszej witryny w wynikach wyszukiwania konkretnych zapytań związanych z naszą branżą. Jeśli więc podejmiemy działania pozycjonerskie, z dużą dozą prawdopodobieństwa klient wpisujący w Google hasło „markowe buty” trafi na naszą obuwniczą domenę przyglądając się czołowym rezultatom wyszukiwania. Chociaż sprawa wydaje się prosta, w istocie żaden sieciowy laik nie poradzi sobie z ogromem rzeczy, o które należy zadbać w toku walki o pozycję. Wszystko zaś zaczyna się od tak zwanego SEO, a więc optymalizacji strony dla wyszukiwarek. Google w ocenie poszczególnych serwisów kieruje się aż około dwustoma aspektami, dlatego fachowiec od Search Engine Optimization będzie miał pełne ręce roboty na wielu frontach. Modyfikacje strony dotyczyć będą jej kodu źródłowego, skryptów, używanych wtyczek, certyfikatów bezpieczeństwa, wykorzystania meta opisów oraz tagów. Kiedy już zapewnimy projektowi szybkie ładowanie i pełną responsywność, przyjdzie pora na pochylenie się nad strukturą szablonu, jego funkcjonalnością a także atrakcyjnością samej treści. Zawartość naszej WWW musi być przecież przyjazna nie tylko dla człowieka szukającego informacji, lecz także dla robotów wyszukiwarki decydujących o naszym miejscu na liście wyników (więcej informacji na: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/ ).


Zwiększenie obecności z pozycjonowaniem pracuje na twoją rozpoznawalność

Po odpowiednim przeobrażeniu witryny, możemy przystąpić do kolejnych etapów zdobywania czołowych pozycji. Przede wszystkim postaramy się umieścić w ważnych miejscach sieci strategiczne linki zewnętrzne prowadzące internautów wprost na nasz adres WWW. Po odsyłaczach zajmiemy się content marketingiem, udzielaniem się w branżowych dyskusjach oraz czynną obecnością w social mediach. Wyszukiwarka w niedługim czasie zauważy nasze wysiłki i podsumowując rosnące statystyki odwiedzin naszej domeny umieści ją wyżej w upragnionych rezultatach wyszukiwań. Kiedy już natomiast zawędrujemy wysoko na liście wyników Google, będziemy mogli cieszyć się stałym dopływem potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na rosnące słupki sprzedaży.

Grupa Tipmedia
Podziel się: