Targi pracy – Czy warto brać w nich udział?

  • 03.11.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Targi pracy – Czy warto brać w nich udział?
Udane wejście na rynek pracy nie jest łatwym zadaniem. Przeglądanie ogłoszeń, pisanie CV i Listów Motywacyjnych w wielu przypadkach okazują się niewystarczające, by zdobyć wymarzoną posadę. Z myślą o osobach rozpoczynających swoją karierę zawodową, w wielu miastach organizowane są Targi Pracy. Czy warto brać w nich udział?

Samo przeglądanie ogłoszeń to za mało

Nawet najlepszy system przeglądania ogłoszeń od pracodawców tak, by uwadze nie umknęły najświeższe oferty pracy, może okazać się zawodną strategią zdobycia dobrej posady. Dlaczego? Ponieważ nie dają możliwości skonfrontowania się z ogłoszeniodawcą. Anons umieszczony np. w serwisie Pracuj.pl jasno określa, jakich umiejętności i kompetencji wymaga dana praca, ale nie daje szansy na poznanie możliwości uzupełnienia ewentualnych braków.

Zdecydowanie lepiej jest wdrożyć się w rynek pracy znając aktualne trendy, możliwości rozwoju zawodowego i listę pracodawców działających w konkretnej branży.

 

Może więc Targi Pracy?

Zapewne wielokrotnie zdarzyło Ci się słyszeć o Targach Pracy. Być może tego typu wydarzenie organizowane jest cyklicznie w Twojej miejscowości lub najbliższej okolicy. Jeśli do tej pory nie zainteresowało Cię ono, zmień to.

Sprawdź, co znajduje się w programie wydarzenia. Bardzo często organizatorzy zapewniają nie tylko możliwość zorientowania się w aktualnych potrzebach rynku pracy i możliwościach rozwijania swojej kariery w danej branży, ale też szereg spotkań, szkoleń i zajęć warsztatowych rozwijających cenne dla pracodawców kompetencje.

Targi Pracy to także okazja do tego, by bliżej poznać specyfikę firmy, w której widzisz swoją przyszłość i wymarzoną posadę. Bardzo często reprezentują ją pracownicy, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Podpowiedzą także jak przygotować się do najbliższego naboru i w jaki sposób pozytywnie przejść przez proces rekrutacji.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: