Niedziela, 16.06.2019

Czego unikać, kupując ubrania męskie w dużym rozmiarze?

  • 22.06.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Czego unikać, kupując ubrania męskie w dużym rozmiarze?
Znalezienie odpowiednich ubrań męskich w większym rozmiarze może być sporym wyzwaniem. Jeśli także masz z tym problemy, zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Niedopasowane ubrania są w stanie znacząco pogorszyć wizerunek mężczyzny. Dzięki ich odpowiedniemu doborowi możemy z kolei uzyskać całkowicie odwrotny efekt – podkreślić atuty oraz zatuszować mankamenty sylwetki.

W sklepach można znaleźć obecnie bardzo dużo różnych ubrań męskich w rozmiarach od tych najmniejszych do największych. Mężczyźni poszukujący ubrań dużych powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na sklepy z asortymentem specjalnie dla nich – to tam można znaleźć najszerszą gamę propozycji, także w modnych wzorach. Zakupy można zrobić nie tylko stacjonarnie, ale również internetowo, na przykład w sklepie Modny Duży Pan, który specjalizuje się w sprzedaży odzieży męskiej w większych rozmiarach.

Zatem, czego unikać przy kupowaniu ubrań męskich w dużym rozmiarze? Zapraszamy do sprawdzenia!

1. Wybieraj zawsze swój odpowiedni rozmiar

Jednym z często popełnianych błędów przy kupowaniu odzieży w większym rozmiarze jest wybieranie zbyt dużego rozmiaru. Wielu mężczyzn myśli, że ubrania o parę rozmiarów większe pomogą im w zatuszowaniu mankamentów sylwetki. W rzeczywistości jest jednak całkowicie odwrotnie, ponieważ taka odzież potrafi optycznie poszerzyć sylwetkę i sprawić, że będzie ona wyglądała niezbyt korzystnie.

Zatem także mężczyźni noszący duże rozmiary powinny pamiętać o tym, żeby kupować ubrania w swoim rozmiarze – dzięki temu mogą wyglądać jeszcze lepiej.

2. Postaw na dobrej jakości materiały

Wysokiej jakości materiały nie tylko wyglądają bardziej elegancko, ale też są bardziej komfortowe i trwalsze. Najlepiej wybierać ubrania z włókien naturalnych, które są przyjazne dla skóry.

Naturalne włókna takie jak bawełna, wełna, len są najlepszym wyborem także w większym rozmiarze. Sztuczne włókna najlepiej zostawić dla odzieży sportowej, ponieważ w jej przypadku sprawdzają się lepiej.

3. Zwróć uwagę na wyszczuplające fasony

Właściwie dobrane fasony są w stanie sprawić, że sylwetka tęższego mężczyzny będzie wyglądała na szczuplejszą.

W przypadku spodni najlepiej wybierać te o lekko zwężających się od kolana nogawkach, bez dużych kieszeni. Jako koszulę lepiej wybrać tą z lekko wydłużonym kołnierzykiem. Płaszcz czy kurtka powinny mieć długość sięgającą minimum do dolnej linii brzucha – lepiej zrezygnować z modnych teraz bomberek i pilotek.

4. Umiejętnie dobieraj kolory i wzory

Dzięki umiejętnemu operowaniu kolorami ubrań również można uzyskać efekt wyszczuplenia. Ciemniejsze kolory mają wyszczuplające działanie, ale wcale nie oznacza to, że tęższy mężczyzna powinien nosić tylko czerń.

Ciemne kolory najlepiej wybierać dla takich ubrań jak spodnie czy odzież wierzchnia. Jasne mogą być z kolei koszule czy koszulki. Pamiętajmy o tym, żeby najlepiej jeden z elementów zestawu był ciemniejszy, gdy zamierzamy założyć coś jaśniejszego.

Jeśli chodzi o wzory, najlepiej decydować się na te drobniejsze. Zbyt intensywne, kolorowe i duże wzory powodują, że sylwetka tęższego mężczyzny będzie wyglądała niekorzystnie.

5. Kupuj nie tylko stacjonarnie

Warto także wskazać, że dobre ubrania męskie w dużym rozmiarze można kupować nie tylko w sklepach stacjonarnych – również znajdziemy je w tych internetowych. Sklep internetowy Modny Duży Pan ma w swojej ofercie wysokiej jakości ubrania dla tęższych mężczyzn, między innymi koszule, spodnie czy bluzy: https://modnyduzypan.pl/19-bluzy-z-kapturem.

Przy składaniu zamówień przez internet należy pamiętać o tym, że mamy też możliwość dokonania zwrotu – taka opcja jest dostępna przy zakupie od firmy. Mamy wtedy 14 dni na odstąpienie od umowy, licząc od momentu dostawy towaru.

Grupa Tipmedia
Podziel się: