Niedziela, 16.06.2019

Kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź ile zapłacisz

  • 28.06.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź ile zapłacisz
Marzeniem każdego osiemnastolatka jest ukończenie kursu na prawo jazdy, a następnie zakup pierwszego samochodu i podróż ku wolności. Niestety pieniądze, jakie można zarobić na dorywczej pracy w okresie wakacyjnym czy też podczas studenckich praktyk, nie wystarczą, aby spełnić to pragnienie. Na szczęście wielu młodym kierowcom z pomocą przychodzą rodzice, a rodzicom na ratunek przybywa kredyt samochodowy.

Kredyt na samochód? Nic prostszego!

Kredyty samochodowe stały się elastyczne i przystępne tak samo jak pożyczki konsumenckie. Zakup samochodu jest w ostatnich latach wyjątkowo prosty. Przede wszystkim większość kredytów, które oferują banki mają proste zasady i niskie oprocentowanie. Banki chętnie finansują zakup auta z dowolnego źródła - niezależnie od tego czy jest to komis, autoryzowany salon czy osoba prywatna. Kredyt często nie wymaga wpłaty własnej - to szansa dla świeżo upieczonych kierowców. Do wyboru najlepszej oferty przyda się porównywarka kredytów samochodowych kredytowo.org.

Czym różni się kredyt na samochód od kredytu konsumenckiego

Przy kredycie na zakup samochodu obowiązuje niższe oprocentowanie niż przy kredycie konsumenckim, gotówkowym. W przypadku kredytu samochodowego można trafić na korzystne oferty ubezpieczenia auta i możliwość wliczenia ich w miesięczną ratę. Banki oferują też zabezpieczenie samego kredytu w razie kradzieży niespłaconego jeszcze samochodu.

Dla osób, które myślą o zakupie auta premium, ważną informacją jest to, że kwota kredytu konsumenckiego nie może przekroczyć 255 550 złotych. Z drugiej strony to właśnie taką pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel, więc nie jest wymagane wykupienie polisy autocasco. Ma to jednak swoją cenę, gdyż spłata kredytu gotówkowego kosztuje więcej niż pożyczka na samochód.

Sprawdź ofertę dealera

Dealerzy samochodowi oferują spore zniżki na auto, jeśli zdecydujemy się na wzięcie tak zwanego kredytu fabrycznego. Warto jednak sprawdzić, czy niezależny od firmy kredyt nie będzie korzystniejszy nawet przy wyższej cenie wyjściowej za samochód. Aktualne oferty sprawdzisz na kredytowo.org. Coraz częściej można spotkać też oferty z zerowym oprocentowaniem – bywają one jednak zwodnicze, bo zwykle po sprawdzeniu warunków oferty okazuje się, że minimalna kwota wpłaty własnej wynosi aż połowę wartości samochodu.

Koszty kredytu samochodowego

W przypadku kredytu samochodowego im więcej rat weźmiemy, tym większy będzie całkowity koszt kredytu. Oprocentowanie zależne jest od czasu, w jakim chcemy spłacić auto, a nie od jego ceny. Kredyt na samochód używany to niższe oprocentowanie. Kredy będzie tańszy również, jeśli zdecydujemy się na wpłatę własną, jednak nie jest ona konieczna w przypadku osób, które mają wystarczającą zdolność kredytową.

Grupa Tipmedia
Podziel się: