Bukmacherzy w Polsce – co warto wiedzieć na początek?

  • 21.05.2020, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Bukmacherzy w Polsce – co warto wiedzieć na początek?
Zakłady bukmacherskie pozwalają nie tylko na dobrą zabawę, ale także dają możliwość zarobienia dodatkowej gotówki. Zanim jednak damy się ponieść emocjom i kupimy pierwszy kupon, warto dowiedzieć się kilku podstawowych rzeczy. Co zatem należy wiedzieć o bukmacherce?

 

1. Czym jest bukmacherka?

2. Rodzaje kuponów

3. Gdzie obstawiać mecze?

Czym jest bukmacherka?

Bukmacherka to nic innego jak umowa pomiędzy obstawiającym a bukmacherem o zawarcie zakładu o dane zdarzenia, które mają mieć miejsce w trakcie rozgrywanego meczu. Bez wątpienia największą popularnością cieszy się obstawianie rozgrywek piłki nożnej. Kiedy zawrzemy zakład mamy możliwość wygrania danej kwoty, która jest pomnożona przez aktualny kurs.

Wielu bukmacherów takich jak LvBet daje możliwość uzyskania bonusów na start. Warto z nich skorzystać, aby jeszcze lepiej wystartować w tej przygodzie. Bonusy na start są zwykle uzależnione od kwoty, jaką sami wpłacimy. Z kolei bonusy bez wkładu własnego to tak zwane freebety. Każdy bukmacher prowadzi swoją własną politykę i warto zainteresować się, która opcja będzie dla nas najlepsza.

Rodzaje kuponów

Bukmacherzy w Polsce dają nam możliwość wyboru jednego z trzech kuponów. Są to: SOLO, AKO, KOMBI. Dla osoby początkującej te terminy mogą brzmieć dość tajemniczo. Warto zatem rozjaśnić je jak najszybciej.

Kupony SOLO umożliwiają założenie się o tylko jedno zdarzenie. Prawdopodobieństwo trafienia może wynosić od 33,3% do nawet 50%. Nasze szanse są uzależnione między innymi od danej dyscypliny. Przykładowo w piłce nożnej możliwe są 3 typy: przegrana, remis lub wygrana danej drużyny.

Z kolei kupony AKO, czyli akumulowane, należą do najczęściej wybieranych. W ich przypadku nie musimy już się ograniczać do jednego zdarzenia. Możemy obstawić nawet kilkadziesiąt różnych typów! Na kuponach AKO mamy możliwość wygrania wysokiej kwoty za niewielką stawkę. Pamiętajmy jednak, że poziom trudności też jest większy.

Natomiast kupony KOMBO są wybierane przez najbardziej doświadczonych graczy. Umożliwiają one kombinację zakładów SOLO i AKO. Gracz w tym układzie tworzy tak zwane bloki ze zdarzeniami, a następnie obstawia liczbę, która ma zostać wytypowana, aby osiągnąć wygrana.

Gdzie obstawiać mecze?

Jeśli stawiamy pierwsze kroki w bukmacherce, warto wybrać sprawdzone zakłady, które cieszą się renomą. Ponadto możemy sprawdzić również legalność ich działań. Bukmacherka w Polsce jest legalna, o ile podmiot ma właściwą licencję.

Żeby się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić zgodę Ministerstwa Finansów – czytaj więcej. Ponadto wszystkie zakłady muszą być opodatkowane. Dlatego od każdej kwoty, którą postawimy, jest odprowadzane 12% podatku. Pamiętajmy też, że obstawianie meczów jest tylko dla osób, które ukończyły 18 lat.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: