Niedziela, 16.06.2019

Zakup i sprzedaż samochodu przez internet? Na portalu ogłoszeniowym znajdziesz kupca i sprzedawcę

  • 13.07.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Zakup i sprzedaż samochodu przez internet? Na portalu ogłoszeniowym znajdziesz…
Sprzedaż aut w ostatnich latach znacznie wzrosła. Dotyczy to zarówno nowych pojazdów, jak i samochodów używanych. Dla kupującego zwiększyły się możliwości kredytowe – auto wzięte w leasing, kredyty lub dotacje na rozwój firmy umożliwiają szybki zakup czterech kółek i są bardzo popularnym rozwiązaniem. Nie wszędzie jednak można znaleźć salon dealerski z nowymi autami i nie każdy jest zainteresowany kupnem modelu z salonu. Czasami kupujemy auto, które miało już właściciela, a mimo to jest w bardzo dobrym stanie. Gdzie znajdziemy najszerszą ofertę aut nowych i używanych? Czy komis jest jedyną alternatywą dla zakupu używanego pojazdu?

Zanim przystąpimy do poszukiwań samochodu, ustalmy swoje potrzeby

Wystartowanie z działalnością gospodarczą, rozwój firmy lub zatrudnienie pracowników wiąże się z nowymi potrzebami. Jedną z nich może być konieczność zakupu samochodu - czy to do reklamowania swojej działalności, czy też usług dostawy albo na potrzeby reprezentacyjne. Z drugiej strony mając dużą rodzinę albo planując jej powiększenie, często szukamy bardziej komfortowych dla nas rozwiązań. Przestronne wnętrza Multivanów są bardzo wygodną opcją dla wszystkich. Niezależnie zatem od tego, jakie powody nami kierują, samochód zawsze warto mieć. Stał się on bowiem niezbędnym narzędziem do codziennego sprawnego poruszania się, podróżowania i załatwiania wszelkich spraw.

Samochodowa zasada zero waste, czyli zrób miejsce na nowe auto!

Planując zakup nowego samochodu, musimy pozbyć się niepotrzebnego już, starego pojazdu. Doskonale sprawdzi się tutaj zasada zero waste, czyli samoograniczania się, gromadzenia jak najmniejszej ilości odpadów. Trudne decyzje o rozstaniu z ukochanymi czterema kółkami łatwiej będzie podjąć, mając możliwość bezpośredniego kontaktu z nabywcą. Złagodzi to ból pozbycia się starego auta i da nam dodatkowe środki na zakup nowego, odpowiadającego naszym potrzebom. W takich sytuacjach najlepiej jest skorzystać z portalu internetowego, gdzie będziemy mogli zamieścić darmowe ogłoszenia oraz znaleźć oferty skierowane do nas. Ogłoszeniodawcy korzystający z takich serwisów, jak OKENO, podają dokładne informacje na temat sprzedawanych samochodów – roku produkcji, przebiegu, przeprowadzonych wymian i napraw. To plus atrakcyjne zdjęcia pojazdu, zachęca potencjalnych klientów do zakupu.

Kupuj i sprzedawaj na portalu z ogłoszeniami online

Teoretycznie jest wiele możliwości umieszczenia ogłoszenia o sprzedaży pojazdu bądź zamiarze jego zakupu. W zależności od tego, czy jesteśmy kupującym, czy sprzedającym, skorzystać możemy z ogłoszeń zamieszczanych w lokalnej prasie, komisach lub w nowych salonach dealerskich. Jednak jeżeli występujemy w obu tych rolach, musimy liczyć się z tym, że każdorazowa decyzja związana będzie z dodatkowo poświęconym czasem. Dlatego najlepszą decyzją jest wybór internetowego portalu ogłoszeniowego, np. OKENO.pl. Te najprężniej działające, każdego dnia umieszczają setki ofert z zakresu kupna i sprzedaży samochodów. Zdecydowanie czyni to sprawę zakupu lub sprzedaży auta prostą sprawą i przyczynia się do zaspokojenia naszych potrzeb.

Grupa Tipmedia
Podziel się: